A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
Ja nie popieram TVN i też twierdzę, że to prowokacja z mięsem, ale nie USA, bo oni jak mówiłem tu nie mogą słać swojej wołowiny, tylko prowokacja Zachodu. Sam mam bydło na wołowinę, więc się orientuje w tych tematach dobrze. A to wina tego też, że zakazali domowego uboju bydła i świniobica, żeby każdy mógł sam sobie ubić.
A kto w Korei prowadzi wojnę- Chiny, Rosja i Północ zaczęły, USA tylko pomogły Koreańczykom i dzisiaj widać jak żyją na płd tygrys azjatycki, a jak żyje północ i ludzie uciekają od Kima. Majdan może i był finansowany za pieniądze USA, jednakże jest dla nas korzystny, bo prozachodnia Ukraina jest dla nas lepsza jak prorosyjska i stanowi bufor i Rosja teraz traci tam środki i ludzi, osłabia się. Rosja GWARANTOWAŁA nienaruszalność granic Ukrainy i Ukraińcy mają sami prawo wybrać gdzie chcą być czy w UE i NATO czy w Rosji i BRICS, jakoś nie widać, żeby masowo jezdzli do Rosji tylko jadą do Polski i Europy. A wcale lepiej nie mają w Polsce lepiej jak Polacy, chociaż ja nie jestem ich fanem i muszą przeprosić za Banderę, ale mają prawo sami decydować o swoich sojuszach.
A co bys powiedzial jezeli toje dziecko z braku punktow nie dostalo sie na medycyne a ukrainiec tak ze wzgledu na pochodzenie. .. Uwazasz ze to fair?? osobiscie nie chcialbym byc leczony przez ukrainca. .. To jest globalna polityka, ukry maja mnostwo ropy, tam gdzie jest ropa jest tez usa. .. Chlopie ile masz lat zeby tego nie rozumiec?? co bylo z lupkami??? jak sie usa dowiedzialo od razu chcieli wiercic, ale nikt nie powiedzial jakie sa skutki uboczne (braki wody min). Jestesmy na Rosje skazani i nic i nikt nie moze w tej kwestii nic poradzic, trzeba sie dogadac i zarabiac. Przed sankcjami wymiana kilka miliardow, kto teraz z nimi wymienia?? holandia, belgi francja po kryjomu. .. .
Jakich punktów?, ja jak studiowałem parę lat temu to składałem dokumenty z wynikami matur i kto miał lepsze ten się dostawał, była u nas Białorusinka na roku i też tak musiała. Mnie interesuje czy lekarz leczy dobrze, a nie skąd jest, może być nawet i z Afryki, jak jest dobry i mi pasuje. To co, że mają Ukraincy dużo ropy, może nam sprzedadzą taniej od Rosji i będzie git wtedy, a my im gaz przez terminal LNG z USA. A USA chciało wiercić łupki, bo Polska nie ma tej technologii, Rosja też szczelinowania bocznego. My na Rosję nie jesteśmy już skazani, możemy robić z kim chcemy interesy, w tym z Rosją, jak będą one dla nas korzystne. A sama wymiana między Polską a Niemcami to ponad 100 mld Euro, a nie parę mld jak z Rosją. Nasze owoce i warzywa też idą do Rosji po kryjomu przez Białoruś, a Rosjanie z Kaliningradu tu przyjeżdżają na zakupy i wycieczki, więc jako taki interes idzie.
Gdybys ogladal niezalezne media dotarlo by do ciebie ze szewron próbował przez rok kopac ale polscy mieszkancy Zurawlowa przez ponad 365 dni blokowali jego wydobycie, poniewaz skutki dla srodowiskasa tragiczne-to juz teraz wiesz.
Nie masz danych o wymianie tylko gdybasz, faktem jest ze przed sankjami bylo to ponad 100 mld dolarów a watpie czy 1/10 nawet "bokiem" jest spzedawana, punkty za pochodzenie, ze z niby zajetej wojna ukrainy, wiec Polacy musza placic za studia a ukry nie. Osobiscie nie chcialbym byc leczony przez ukrów, poniewaz nienawisc do Polakow maja we krwi. Ty tego nie rozumiesz, ale mam znajomych niedaleko wschodniej granicy i sami mowia, ze najgorszy typ czlowieka to ukr. Ja tylko to znam z historii, ale oni faktycznie wiedza bo tam mieszkaja.
Oczywiscie ruscy nigdy naszymi przyjaciolmi nie beda ale trzeba z nimi zyc, natomiast usa to permanetna wojna, poczytaj sobie cos o "PNAK" to inaczej na to spojrzysz. Gospodarka usa to glownie fabryki zbrojniowe i spekulacja ropą, nie mam tez zludzen w tej chwili sa w Polsce, bo pilnuja swoih biznesow a najgosze przed nami(akt 447)
Alevo tym ani slowa-wiadomo o konferencj przec iranowi takze. ..
Człowieku co Ty tu wypisujesz, jak studiujesz stacjonarnie nie ma żadnych h opłat oprócz za ubezpieczenie i indeks i dyplom jak skończysz studia. Proste. A to że blokowali odwierty to wiem o tym, No i co z tego. Grunt to wlsne zasoby, niedługo topy nie będzie tyle potrzeba, jak elektromobilnosc się rozwinie. Już jest coraz więcej samochodów elektrycznych czy autobusów. A handel z ssmmymu Niemcami to ok 120 mld euro. Z Rosją też można handlować, ale jak Rosja nie chce, to sobie poradzimy, bo teraz na świecie dużo żywności potrzeba i są na nią chętni. A gospodarka USA to gł firmy technologiczne jak Google, Apple, Microsoft, IBM, Facebook. Amazon, Tesla, Oracle, Motorolla, Dell, Intel. GE, Monsanto, Dupont, choici zbrojeniowka też ma duży udzial i ropa jak Lockheed Martin, Raytheon, czy Boeing, ale oni robią też dużo na rynek cywilny np samocholoty pasażerskie. No i nie zapominaj, ze w USA mieszka kilkanaście milionów Polaków i oni też mają duży wpływ na ten kraj. Trump wygrał dzięki głosom Polonii.
To dlaczego nie odniesiesz sie do tego ze gdyby nie blokowali to pewnie po wyciagnieciu wszystkiego bylaby katasrofa ekologiczna. .? Taka maja gospodarke ze wiekszosc ich papierów wartosciowych jest w Chinach i Rosji. .. Ciagle drukuja dolary bez pokrycia. .. No i nie odniesiesz sie dlaczego napadli na: Syrię(stworzyli panstwo Isis), Irak, Libię, próbowali z Arabska woisna, oczywisie ukaina nie wspomina o innych konfliktach.
Poradzimy sobie bez nich, historia pokazala co sa warci, od kogo adolf pozyczal kase na zbrojenia do II wojny?? USA
Jak się nie odniosłem. Napisałem wcześniej. Napadli na Syrię raz: bo słaba i zdestabilizowana Syria jest korzystna dla Izraela, bo silna stanowiłaby dla niego zagrożenie, dlatego co kilka-kilkanaście lat są tam wojny, dwa napdli dla ropy i gazu, zeby Rosja tam nie inwestowała, No i żeby nie miała z tego pieniędzy, trzy bo Rosjanie mają tam bazę Marynarki Wojennej w Taurus i bazę lotniczą Humajmim i poprzez wprowadzenie prozachodnich rządów w tym kraju dojdzie do zlikwidowania tych baza rosyjskich, co utrudni operacje rosyjskich sił powietrznych i ich floty w tamtym rejonie i osłabi Rosję. No i cztery dla interesów, bo nowy rząd może kupowac towary z Zachodu i uzbrojenie. Tak Adolf pożyczał od USA i nawet kupował od nich wysokooktanowa benzynę lotniczą do Heinkli, Junkersow i messerschmittow i dornierów, ale potem USA go pokonaly teraz są inne czasy. A to co drukuja dolary, Rosja sama posluguje się dolarami i za rope i gaz je bierze, niech z nich zrezygnuje i rozlicza się w walutach krajowych albo juanach, euro czy jenach lub rupiach, to samo obligacje nikt nie każe nikomu ich kupować. A co do Łupków żadnej katastrofy nie będzie, bo u nas nie wydobywają ich jak na razie, a jak będą to na małą skalę, na razie odkryli nowe złoża konwencjonale, No i samochody zużywają coraz mniej paliw i rozwija się elektromobilnosć, a łupki opłaca się wydobywać przy cenie ok 6 zł/l może później ta technologia stanieje. A Polska sobie poradzi bez USA fakt, ale dopóki się nie rozwinie w bogate i silne państwo z pierwszej 20 na świecie, musi być w sojuszu z USA, z resztą za 20-30 lat USA nie będą już mocarstwem nr 1 a świat będzie wielobiegunowy z kilkunastoma mocarstwami, Rosja być może się rozpadnie na kilka-kilkanaście krajów. Grunt by Polska znowu była silna bogata i bezpieczna.
No i wracamy do punktu wyjscia, ale na świecie zostało już tylko 8 krajów, w których nie ma centralnego banku Rotszyldów:Rosja, Chiny, Islandia, Kuba, Syria, Iran, Wenezuela, Korea Północna.
I teraz sobie to pieknie wklej do agresywnej polityki usa. .. Wiesz dlaczego kadafi i husain trafili na stryczek?? wlasnie dlatego ze kadafi wprowadzil zlotego dinara zamiast dolara i podobnie chciał Husain z euro
Na szczescie Chiny wprowadzily petro-juana i to juz koniec dominacji usa, jeszcze przebieraja nogami, ale tu chodzi tylko o kase. .. Juz sa za slabi: indie, chiny, iran i rosja sam rozumiesz. ..
Generalnie nie jestem zwolennikiem po, pis ma pare ciekawych pomyslow ale ta pro izraelskość. .. chyba tylko winnicki-moze, moze jest szansa, ta polityka lezenia na twarzy przed usa i brak jakiiejkolwiek polityki zagranicznej mnie przeraza
Myślę, że takich krajów jest więcej, gdzie USA nie ma wpływu na finanse, jak choćby Serbia, Liban czy Pakistan, Wietnam, Laos czy Birma, plus Japonia ogólnie duże kraje jak Brazylia czy Argentyna prowadzą swoją politykę, to samo Szwajcaria. Duże kraje są niezależne i Polska będzie też w przyszłości silnym krajem tylko musi rozwinąć gospodarkę, a USA będą odgrywać coraz mniejszą rolę. Dlatego należy korzystać z ich sojuszu dopóki jest to dla nas korzystne. Potem sami będziemy rozdawać karty w regionie, może Białoruś się do nasz doczepi, Litwa.