UWAGA!

[X]

Zgłaszanie opinii do moderacji

Jak się nie odniosłem. Napisałem wcześniej. Napadli na Syrię raz: bo słaba i zdestabilizowana Syria jest korzystna dla Izraela, bo silna stanowiłaby dla niego zagrożenie, dlatego co kilka-kilkanaście lat są tam wojny, dwa napdli dla ropy i gazu, zeby Rosja tam nie inwestowała, No i żeby nie miała z tego pieniędzy, trzy bo Rosjanie mają tam bazę Marynarki Wojennej w Taurus i bazę lotniczą Humajmim i poprzez wprowadzenie prozachodnich rządów w tym kraju dojdzie do zlikwidowania tych baza rosyjskich, co utrudni operacje rosyjskich sił powietrznych i ich floty w tamtym rejonie i osłabi Rosję. No i cztery dla interesów, bo nowy rząd może kupowac towary z Zachodu i uzbrojenie. Tak Adolf pożyczał od USA i nawet kupował od nich wysokooktanowa benzynę lotniczą do Heinkli, Junkersow i messerschmittow i dornierów, ale potem USA go pokonaly teraz są inne czasy. A to co drukuja dolary, Rosja sama posluguje się dolarami i za rope i gaz je bierze, niech z nich zrezygnuje i rozlicza się w walutach krajowych albo juanach, euro czy jenach lub rupiach, to samo obligacje nikt nie każe nikomu ich kupować. A co do Łupków żadnej katastrofy nie będzie, bo u nas nie wydobywają ich jak na razie, a jak będą to na małą skalę, na razie odkryli nowe złoża konwencjonale, No i samochody zużywają coraz mniej paliw i rozwija się elektromobilnosć, a łupki opłaca się wydobywać przy cenie ok 6 zł/l może później ta technologia stanieje. A Polska sobie poradzi bez USA fakt, ale dopóki się nie rozwinie w bogate i silne państwo z pierwszej 20 na świecie, musi być w sojuszu z USA, z resztą za 20-30 lat USA nie będą już mocarstwem nr 1 a świat będzie wielobiegunowy z kilkunastoma mocarstwami, Rosja być może się rozpadnie na kilka-kilkanaście krajów. Grunt by Polska znowu była silna bogata i bezpieczna.

Zen

Anuluj