Dwa razy 50 plus, czyli policjanci zatrzymują piratów drogowych

18
07.02.2019
Dwa razy 50 plus, czyli policjanci zatrzymują piratów drogowych
103 km/h w miejscowości Solnica - z taką prędkością poruszał się 39-latek. Mężczyzna kierował samochodem Iveco. Policjanci zatrzymali go do kontroli i zatrzymali mu na trzy miesiące prawo jazdy. Ukarano go także 500 złotowym mandatem i 10 punktami karnymi.
Policjanci z ruchu drogowego zatrzymali wczoraj ponad 20 kierujących przekraczających dozwoloną prędkość. W dwóch przypadkach były to przekroczenia powyżej 50 km/h i to w obszarze zabudowanym. Jest to szczególnie niebezpieczne wykroczenie. Wczoraj około godziny 20.30 funkcjonariusze zatrzymali 25-letniego mężczyznę kierującego osobową toyotą. Było to w miejscowości Nowy Dwór Elbląski. 25-latek rozpędził swoje auto do prędkości 109 km/h w miejscu, gdzie jest ograniczenie do 50 km/h. On również na 3 miesiące stracił prawo jazdy i zyskał na swoim koncie 10 punktów karnych. Na karę złożył się także mandat w wysokości 500 złotych.
   Policjanci przestrzegają przed przekraczaniem dozwolonej prędkości. Szczególnie w okresie zimowym może to być tragiczne w skutkach. Wydłuża się bowiem droga hamowania a w przypadku napotkania oblodzonej nawierzchni można zwyczajnie nie zapanować nad pojazdem.
   
kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Przecież to teren tych z N. Dworu i podlegający pod pomorskie.
(2019.02.07)
nie 50 plus tylko 500+. Jednym zabiorą żeby innym dać.
(2019.02.07)

info

6  
  0
I jeszcze dodatkowo dlugi czas byla tam 70-tka. .. .teraz zdjeli i cyk po prawku. .. .:/
(2019.02.07)
Jak nie przestrzegają przepisów to chyba prawidłowo ! Piratów powinno się karać od 5000 zł. do przynajmniej 20000 zł. Gwarantuje skuteczność nawet 90% mniej tych, co lubią depnąć !
(2019.02.07)

info

4  
  3
Może teraz czas na Wiktorowo, Wikrowo, Władysławowo, Adamowo- Osiedle tam nie brakuje kandydatów na zabranie prawo jazdy?
(2019.02.07)

info

3  
  1
Tych jeżdżących BMW-u !
(2019.02.07)

info

3  
  3
Policja jednak o wiele więcej czasu powinna poświęcać właśnie takim miejscowościom jak powyżej. Znam doskonale sytuację na drodze w tamtej części, kompletny brak poszanowania do przepisów. Uważam, że jak są to miejscowości wiejskie nie upoważnia do szarżowania i nie szanowania innych użytkowników drogi.
zigi (2019.02.07)

info

3  
  1
straszne. .. strach się bac. .. i tak ludzie juz nei szaleją przez te chore prawo, wiec jeszcze nei ma jak karać kierowców, bo na prostej gdzie nikogo nei ma i jest bezpiecznie ktos trochę przycisnie. .
(2019.02.07)
jakoś w Elblągu gdzie jest najwięcej zagrożeń i pieszych nie mogą złapać tych 50 plus ale gdzieś na prostej gdzie leci droga krajowai 2 domy na krzyź, stojąc w ukryciu i owszem
(2019.02.07)

info

3  
  3
taniej wychodzi jazda z yanosikiem wlączonym w tle
jozek (2019.02.07)

info

4  
  0