A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
Poszukaj sobie, masz przecież dostęp do Internetu i książek. Będziesz miał większą satysfakcję, że udało Ci się rozwikłać serię niesamowitych "zbiegów okoliczności".
Czy każda kasna laknie dzdzu ?
POwskie mendy, wrogowie Polski niemieckie sługusy, targowica, oszuści, aferzyści robią wszystko zeby sabotować tą inwestycje, biorą niemieckie srebrniki i moskiewskie ruble do swoich kies srając na Polskę!!!
A ty to kto? Z ONR, WP czy samotny sfrustrowany, ,wilk, ,po przejściach? Jakim prawem tak piszesz o swoich sąsiadach i mieszkańcach miasta, a może i POLSKI?Jak ktoś nie z pisem to już jest przyzwolenie na oszczerstwa?
inwestycja w umacnianie lini brzegowej rzeki Elblag . Chociaz to mozna zgodnie z harmonogramem .
Nawet gdyby kupili: wysłodki suche z Malborka do portu w Gdańsku, cała infrastruktura tam już jest, w kilometrach może to samo jak do Elbląga. Wysłodki mokre gniją zanim statek dopływa.
To bardzo proste, bo na węglu to Rosjanie zarabiają i mają pieniądze w swoim budżecie, a im zależy na tym, żeby u nas port się nie rozwinął, bo może przejąć część ładunków i turystów z innych krajów jakie pływają do Kaliningradu. A jak wiadomo Rosjanie wolą, żeby to do nich pływali, chociaż mają duże obostrzenia ze względów militarnych i politycznych i nie mają takiej infrastruktury turystycznej, jak u nas. Dlatego boją się przekopu dlatego, że mogą przegrać rywalizację gospodarczą i turystyczną. Chcą nas blokować, żebyśmy się nie bogacili No i oczywiście mieć haka politycznego na Polskę, żeby nam zaszkodzić, jak np będziemy przeciwko nim działać w ONZ, to mogą nam powiedzieć: jak wy nas nie poprzecie to my wam zablokujemy Cieśninę.
Tak to prawda, że mokre wysłodki szybko pleśnieją i gniją, chyba, że są zabezpieczone folią bez tlenu, dlatego teraz są popularne suszone w pellecie i pakowane w workach jak cement czy wapno, takie można spokojnie wozić z portu, w sumie cukier wozili z Elbląga, także nie wiem czy nie jest bliżej z Malborka do Elbląga niż do Gdańska, w końcu Malbork był kiedyś w województwie elbląskim. Można też w sumie wozić mleko w proszku z Pasłęka np. to chodliwy towar.
Przecież nikt nie zamierza budować tego przekopu. Można to budować (zgodnie z postanowieniem ekologicznym) parę miesięcy w roku. Zatem te 18 miesięcy musi zamienić się w 10 lat. Nie chodzi o to, żeby złapać króliczka, a żeby gonić go. .. .Urząd Morski dostał wytyczne ogłosić przetarg. To go ogłosił. Mimo, że nie wiadomo jakie wymagania będą w pozwoleniu na budowę. A zatem nie wiadomo jak skosztorysować roboty.
@Gienek - Ruch jakich statków z Elbląga jest blokowany? Jaka to flota wyrywa się na morze z Elbląga?