UWAGA!

[X]

Zgłaszanie opinii do moderacji

Elbląg był miastem rozgrabionyn przez armię czerwona i doszczętnie zniszczonym. Mimo to uruchomiono tu w kilku ocalałych halach zakłady mechaniczne im swierczewskiego później Zamechu, a teraz General Electric. To oczywiście kwalifikowalo Elbląg i myślę że dalej wyróżnia nasze miasto spośród innych. Nie wiem czy wiesz, ale turbiny do elektrowni Ostrołęka, wcześniej do Opola, będzie dostarczone przez GE, podaję Ci zaledwie 2 projekty z przeciągu kilku. Nikt w Polsce nie ma możliwości wykonania wirnika turbiny, by spełnić wszystkie normy jakościowe. Elbląg nie miał takich warunków rozwoju jak Olsztyn czy torun, o czym pisałem wcześniej i jest to bezspornie. Był marginaluzowany przez Gdańsk, od prawie 20 lat jest niszczone przez Olsztyn.

Obserwator.

Anuluj