Wybrany wątek opinii
Piszesz nieprawdę, dlaczego kłamiesz? Podajesz Olsztyn? Te miasto już po wojnie stało się miastem woj. i nie było tak zniszczone. Więc argument, czemu Elbląg tak nie urósł jest śmieszny. Dlaczego tak ważny fakt przegspiles, może celowo zatailes. Dlaczego nic nie napiszesz o komunikacji tramwajowej które jest w naszym mieście od XIXw nieprzerwanie? W Olsztynie ja zlikwidowano i teraz na siłę ja reaktywuja. Przegapiłes czy znowu zatailes. Dodatkowo bardzo slaba wiedza na temat potencjału przemysłowego. Zamech to nie była średnia firma że średniego miasta. I to jest fakt niepodważalny. Nie ma Zamechu, ale na jego miejsce jest wiele firm w tym przewinęło się takie światowe koncerny jak ABB, Alstom, czy teraz GE. I. Znowu nie wiedziałeś, czy robisz to celowo tylko bez ściem proszę.
Do moderacji
Odpowiedz
6
2
Olsztyn przez pierwszą dekadę powojennych lat był ludnosciowo mniejszy od Elbląga. Powierzchnia przedwojennego 45 tys. miasta (w 1939, Elbląg w tym czasie liczył ponad 90 tys. mieszk.) była mniejsza niż ocalałe elblaskie przedmieścia. Do lat 60 nie było tu znaczącego przemysłu, dopóki nie powstala fabryka opon i później Indykpol. Elbląg był, podkreślam BYŁ, silnym ośrodkiem przemysłowym i do 1975 roku miastem powiatowym w woj. gdańskim. Ale i Toruń w tym czasie był tylko siedzibą powiatu w woj. bydgoskim
Do moderacji
Odpowiedz
3
0