21
16.12.2018

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
@SIOSTRAZRODZINĄ - Siostra masz rację. W Elblągu było spokojnie o " chłopcy " z elbląskiego MO pojechali z ich komendantem płk M ( RODO) na osiecz do Gdańska. W Elblągu zostało paru milicjatów z brzuchami i zaczął sie rabunek sklepów, dlatego zciągnieto wojsko.
(2018.12.16)
Jeszcze na te czerwone i różowe swinie głosują. Toż to zgroza.
(2018.12.16)

info

4  
  4
adim, wpisz sobie truso. tv to wszystko tam znajdziesz
(2018.12.16)

info

1  
  0
eee tam. Przeciez jak twierdzi elbląska esbecja w Elblągu czołgi strzelały ślepą amunicją a esbek z Nyski był co prawda uzbrojony w odróżnieniu od przechodniów ale strzelał bo nie był bandziorem w mundurze, mordercą. On był w szoku. .. I to szok, że są tacy którzy skłonni są tym zbrodniarzom wierzyć. .
kiks (2018.12.16)

info

1  
  2
Signum temporis. Projekt pomnika Grudnia '1970 wykonał Henryk Bukowski. Od wielu lat nie mieszka już w Elblągu. Opuścił Elbląg i Macochę Polskę. Od wielu lat szlifuje bruki w UK.
erg. (2018.12.17)

info

3  
  0
Ja jestem stary elblążanin i plac z pierwszego zdjęcia zawsze dla mnie będzie Placem Czerwonym - miejscem defilad, apeli i capstrzyków, a także uroczych, romantycznych spotkań z dziewczynami na słynnej Pergoli.
paterek (2018.12.17)
Takie same rozkazy dostaną służby chroniące PiS- owców, gdy rozpocznie się w Polsce " kryterium uliczne ", w myśl zasady : zdobytej władzy nigdy nie oddamy !
(2018.12.17)

info

2  
  0
@paterek - Plac czerwony, jak i czerwona droga ( ul. 12 lutego ) były tak nazwane bo były zrobione ze sproszkowanej cegły ze starówki. Na tym placu był też w 1950 r ? potężny wiec gdzie lotnicy z Królewa Malb. nawoływali do rewolty. A w grudniu 1970 r Stasiu S. zabezpieczał witryny szklane najpiękniejszej kawiarni MOCCA dechami, a " chłopcy" z MO myśleli że chce rozbijać, to mu przyłożyli 2-3 pały. Stasiu, występuj teraz o odszkodowanie do IPN i Jarosława jako kombatant i poszkodowany. .. !
(2018.12.17)
Drogi Mój Niepodpisany! Oczywiście masz rację, że pochodzenie nazw w prostej linii wywodzi się od nawierzchni placu i ulicy (przy której nota bene w miejscu obecnego "Świata Dziecka" była duża piaskownica, gdzie już w połowie lat pięćdziesiątych minionego stulecia stawiałem babki z piasku), ale nazwałem ten plac "z dużej litery" i przypomniałem jego funkcję, dlatego że w oczywisty sposób kojarzył się z inny7m Placem Czerwonym, nieporównywalnie większym, który mocno w owych czasach był mocno osadzony w naszej świadomości.
paterek (2018.12.17)

info

1  
  0
W Elblągu był Plac Czerwony i Czerwona droga :) bo cegła pojechała do Warszawy :) Niech nam teraz Trzaskowski odda kasę za te transporty a Elbląg załata dziurę w kasie miasta :)
ograbionyElbląg (2018.12.18)

info

3  
  2