UWAGA!

[X]

Zgłaszanie opinii do moderacji

Drogi Mój Niepodpisany! Oczywiście masz rację, że pochodzenie nazw w prostej linii wywodzi się od nawierzchni placu i ulicy (przy której nota bene w miejscu obecnego "Świata Dziecka" była duża piaskownica, gdzie już w połowie lat pięćdziesiątych minionego stulecia stawiałem babki z piasku), ale nazwałem ten plac "z dużej litery" i przypomniałem jego funkcję, dlatego że w oczywisty sposób kojarzył się z inny7m Placem Czerwonym, nieporównywalnie większym, który mocno w owych czasach był mocno osadzony w naszej świadomości.

paterek

Anuluj