A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
Jestem z Elbląga. I po co nam przekop, z jakąś tam śluzą. Nie rozumiem problemu. Przecież w 100 rocznicę odzyskania niepodległości możemy się przecież zapytać grzecznie naszych Przyjaciół Rosjan czy Polak może się dostać z Polski do Polski za zgodą swojego przyjaciela. Przecież to nic nie kosztuje. Zadzwonić, napisać, a Iwan na pewno wyrazi zgodę. No chyba, że akurat ma focha.
Jak Hitler żądał nieograniczonego przejazdu przez korytarz pomorski to się oburzaliśmy. A teraz powołujemy się na bezpieczeństwo żab i babki lancetowatej, żeby tylko mieć możliwość zadzwonienia do Iwana z zapytaniem: Czy mogę sobie popłynąć z polskiego miasta do polskiego miasta. 100 lat niepodległości
Kaczyński na kolanach przed UE i Rosją. Kanału nie będzie.
@Kkkkk - Bardzo proszę o przedstawienie wyników badań - kiedy były przeprowadzone itd. .. ..
Właśnie powstaje polin. Od 20 lat Popis rządzi. .. .. A ludzie ich wybierają. .. .. To jest miara upadku naszego społeczeństwa
@Kkkkk - A jaki był ruch statków na trasie Port Said - Suez, zanim wykonano Kanał Sueski?
Kiedy dojrzejemy do tego, że przekop nie jest kwestią polityczną, a strategiczną, tak dla całej Polski, jak i samego regionu elbląskiego oraz trójmiejskiego. Strategiczną, z uwagi na uniezależnienie żeglugi turystycznej i handlowej od widzimisię Rosji, z uwagi na uatrakcyjnienie akwenu w kontekście żeglugi turystycznej i nie tylko z resztą żeglugi, ale samego wypoczynku. Długoterminowo patrząc, jestem przekonany, że przekop przyniesie same korzyści tak całej mierzei jak i Elblągowi. Korzyści dla Trójmiasta, oprócz wzrostu walorów turystycznych nie widzę, ale trójmiejskie szukanie dziury w całym i jątrzenie właśnie może z tego wynikać.
"Właśnie powstaje polin. " - masz ty z główką, jak coś nie po Twojej myśli, to afera spiskowa gotowa. Typowa reakcja prostego człowieka. śmiać mi się chce.
@Prorok_Igor - Rozumiem, że jesteś przeciw przekopowi. Ja też uważam, że nie jest to najważniejszy problem. Najważniejszym jest czystość wód Zalewu i cofnięcie eutrofizacji. Jednak, jeżeli nikt o tym nie myśli (bo to nie zajęcie na kampanię wyborcza ani na jedna kadencję), to uważam, że przekop jest dobrym krokiem do oczyszczenia Zalewu. Jest szansa, że będzie ta drogą napływała czysta, dotleniona i nie przeżyźniona woda z morza. Należy jednak uniemożliwić wypływanie tędy wody z Zalewu na morze. A najważniejsze, że rów w Zalewie, będzie zbierał szkodliwe osady i będą one wybierane z wody. Mam nadzieję, że nie tylko na wyspę, ale również na okoliczne nieużytki. Wydobywanie w dużych ilości materii organicznej z Zalewu jest koniecznością, i tylko przekop może zapewnić środki państwowe na ten cel. Wyspa powinna być bazą wodną, a nie rezerwatem. Mam też nadzieję, że w końcu państwo przekupi mieszkańców mierzei, np. stworzeniem czegoś w rodzaju strefy wolnocłowej. Każde państwo ma takie strefy, a to da szanse na jakąkolwiek żeglugę na Zalewie. Czyli jak się przekopie i nadal nic nie będzie pływało, koniecznością będzie dać jakąś marchewkę, aby jednak oś pływało. Statek z Krynicy do Krynicy z tanimi napojami i perfumami, jest rozwiązaniem.
@entuzjasta - przecież tam będą śluzy, ile tej wody napłynie, nie przeginaj.
@wybor-ca - Mam nadzieję, że jak będzie na morzu wyższy poziom, to śluzy się otworzy. Zamknie jak przepływ będzie w druga stronę. Dawniej Zalew był czysty, mimo, że nigdzie nie było oczyszczalni. Dlaczego? Moim zdaniem, dlatego, że przez zalew był przepływ wody wynoszący brudy przez cieśninę piławską do Bałtyku. Przepływ zapewniał Nogat. Od wielu lat nasi geniusze zamknęli Nogat. I to, mino wybudowania oczyszczali, przyśpieszyło zamieranie tego zbiornika.