UWAGA!
[X]Zgłaszanie opinii do moderacji
@Prorok_Igor - Rozumiem, że jesteś przeciw przekopowi. Ja też uważam, że nie jest to najważniejszy problem. Najważniejszym jest czystość wód Zalewu i cofnięcie eutrofizacji. Jednak, jeżeli nikt o tym nie myśli (bo to nie zajęcie na kampanię wyborcza ani na jedna kadencję), to uważam, że przekop jest dobrym krokiem do oczyszczenia Zalewu. Jest szansa, że będzie ta drogą napływała czysta, dotleniona i nie przeżyźniona woda z morza. Należy jednak uniemożliwić wypływanie tędy wody z Zalewu na morze. A najważniejsze, że rów w Zalewie, będzie zbierał szkodliwe osady i będą one wybierane z wody. Mam nadzieję, że nie tylko na wyspę, ale również na okoliczne nieużytki. Wydobywanie w dużych ilości materii organicznej z Zalewu jest koniecznością, i tylko przekop może zapewnić środki państwowe na ten cel. Wyspa powinna być bazą wodną, a nie rezerwatem. Mam też nadzieję, że w końcu państwo przekupi mieszkańców mierzei, np. stworzeniem czegoś w rodzaju strefy wolnocłowej. Każde państwo ma takie strefy, a to da szanse na jakąkolwiek żeglugę na Zalewie. Czyli jak się przekopie i nadal nic nie będzie pływało, koniecznością będzie dać jakąś marchewkę, aby jednak oś pływało. Statek z Krynicy do Krynicy z tanimi napojami i perfumami, jest rozwiązaniem.
entuzjasta