UWAGA!
[X]Zgłaszanie opinii do moderacji
@wybor-ca - Mam nadzieję, że jak będzie na morzu wyższy poziom, to śluzy się otworzy. Zamknie jak przepływ będzie w druga stronę. Dawniej Zalew był czysty, mimo, że nigdzie nie było oczyszczalni. Dlaczego? Moim zdaniem, dlatego, że przez zalew był przepływ wody wynoszący brudy przez cieśninę piławską do Bałtyku. Przepływ zapewniał Nogat. Od wielu lat nasi geniusze zamknęli Nogat. I to, mino wybudowania oczyszczali, przyśpieszyło zamieranie tego zbiornika.
entuzjasta