UWAGA!
[X]
Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
lub zarejestruj konto na portElu.
@wybor-ca - Mam nadzieję, że jak będzie na morzu wyższy poziom, to śluzy się otworzy. Zamknie jak przepływ będzie w druga stronę. Dawniej Zalew był czysty, mimo, że nigdzie nie było oczyszczalni. Dlaczego? Moim zdaniem, dlatego, że przez zalew był przepływ wody wynoszący brudy przez cieśninę piławską do Bałtyku. Przepływ zapewniał Nogat. Od wielu lat nasi geniusze zamknęli Nogat. I to, mino wybudowania oczyszczali, przyśpieszyło zamieranie tego zbiornika.
entuzjasta