Nieuczciwe zachowanie kierowcy zostało ukarane

30
07.08.2018
Nieuczciwe zachowanie kierowcy zostało ukarane
Kierowca autobusu „przyciął” drzwiami starszą kobietę i ruszył z przystanku. Chwilę później otworzył drzwi i ta przewróciła się. Kierujący zawiózł kobietę pod przychodnię lekarską, którą miał po drodze i podał jej nawet swoje dane oraz numer boczny autobusu, gdyby ta potrzebowała pomocy. Niestety wszystkie przekazane dane były zmyślone. Mężczyzna zrobił tak, by uniknąć odpowiedzialności i zatrzeć swoją tożsamość. Jego prawdziwe dane ustalili dopiero policjanci.
Zdarzenie miało miejsce w maju tego roku przy ul. Łęczyckiej. Tam mężczyzna kierujący autobusem w trakcie, gdy pasażerowie opuszczali pojazd, zakleszczył drzwiami starszą kobietę, a następnie ruszył. Kiedy drzwi autobusu otworzyły się, kobieta upadła na chodnik doznając otarć i drobnego urazu głowy. Jak ustalili policjanci, mężczyzna kierujący autobusem świadomie nie poinformował o zdarzeniu służb, tylko przekonał kobietę, by ta pojechała z nim na pętlę autobusową. Następnie wysadził ją przy przychodni na ul. Bema mówiąc, że tam udzielą jej pomocy. Kobieta poprosiła kierowcę, by ten podał swoje dane. Mężczyzna uczynił to, zapisując dane na kartce. Jak się okazało, imię i nazwisko mężczyzny zostały zmyślone tak samo jak numer boczny autobusu, który zapisał mężczyzna. Policjanci prowadząc czynności zdarzenia drogowego ustalili, że pod takim nazwiskiem nie ma zatrudnionego kierowcy w spółkach komunikacji miejskiej. W wyniku pracy policjantów z Wydziału Prewencji Kryminalnej i Wykroczeń ustalono prawdziwe dane mężczyzny.
   Kierujący już w rozmowie z policjantami przyznał, że chciał uniknąć odpowiedzialności. Tej jednak nie uniknął, a nawet poniesie większą odpowiedzialność z uwagi na swoje karygodne i nieetyczne zachowanie. 50-letni mężczyzna zostanie ukarany grzywną w wysokości tysiąca złotych oraz sześciomiesięcznym zakazem prowadzenia wszelkich pojazdów – mężczyzna przystał na dobrowolne poddanie się takiej karze. Policjanci przekazali już do sądu wniosek o ukaranie mężczyzny.
   
kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
w ubieglym tyg. jechalem popoludniu linia 9 numer boczny 604 kierowca wyzywal innych kierowcow na drodze od elblaskich gnid itp. np. ze w warszawie za taka jazde zostalby opluty czy oni przechodza badanie psychiatryczne
pitstop (2018.08.07)

info

27  
  3
szkoda że nie ma PGR bo miejsce chamów jest z widłami w łapach przy gnoju, ,, ,
(2018.08.07)
To jest relacja policji wiec brałbym dużą poprawkę i podejrzewał o manipulacje a nawet powszechne kłamstwa do których nas przyzwyczaili. Pewnie chłop nie zauważył że kobiecina wysiada, wiadomo jakie te babcie są powolne. Nieświadomie zamkną drzwi, po czym zorientował się że przytrzasną ko0goś, natychmiast otworzył drzwi żeby uwolnić kobietę, dodatkowo zawiózł do szpitala i przestraszony podał nie swoje dane bojąc się konsekwencji w pracy. Tyle w temacie.
Turbulencja (2018.08.07)
co ma nieetyczne zachowanie do odebrania lejców na wszelkie pojazdy mechaniczne? Już im się we łbach szambo przelewa. Niech dostanie zakaz przewożenia osób ale nie jazdy np traktorem czy rowerem. Niedługo za puszczenie bąka na przystanku dla statystyk odbiorą prawko barbarzyńcy.
(2018.08.07)

info

9  
  10
Kolejny niemiły kierowca, to taki starszy, siwy Pan z brodą, najczęściej widzę, jak prowadzi "7". Wyzywa pasażerów, komentuje na głos. Nie jest to zbyt kulturalne niestety :(
(2018.08.07)
bo etycznym i empatycznym trzeba być na rowerze traktorze czy w samochodzie, a jak ktoś niewychowany to cóz, ,, ,, wymagać, ,, ,,
(2018.08.07)
pokaż mi takiego traktorzystę albo tych co się rozbijają na chodnikach jadąc rowerem
(2018.08.07)

info

1  
  1
To kup sobie samochód
QbeeQ (2018.08.07)
Synku chyba nie wiesz co napisałeś. Wbrew temu co się teraz twierdzi PGR to był porządny zakład pracy. Proszę więc nie obrażać byłych pracowników PGR, bo większość z nich uczciwie pracowała, a chamstwo i głupota istnieje w każdym środowisku. W okresie przed i w trakcie stanu wojennego właśnie nasze PGR-y uratowały kraj przed głodem. Teraz to najlepiej mówić, że to było samo zło i komunistyczny relikt.
(2018.08.07)
suweren szybko się uczy od pomazańców ………. ..
(2018.08.07)