82
14.05.2018

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Zabiełło i Gumiś - nie kompromitujcie się, o waszej "wiedzy" świadczy wasza informacja, że port Elbląg leży 50 km od morza. Idźcie sobie zmierzyć, to będziecie wiedzieli ile. Jak ktoś taki może nas pouczać - prawdziwych elblążan.
elbong (2018.05.15)

info

1  
  0
@hd - A gdzie Ty widzisz błędy ortograficzne ? Bo czytam i czytam, chyba 4 raz, i jakiś nie widzę. .. A okulary mam. .. Można by się troszkę interpunkcji czepić, ale po co. .. Czep swojej baby - jak mawiał Pawlak.
Oh,purystasięznalał (2018.05.15)
@Anonimek1 - Węgorz jest i bez przekopu. A będzie przekop to nie będzie i węgorza. ..
Zobaczycie (2018.05.15)
Ale pisuary zacietrzewione szukają dziury w całym, a wypowiadać zwolennicy przekopu mogliby się co najwyżej na temat kałuży pod nogami. Szczeniactwo i pogarda dla nauki przyćmiła im umysł, a wyznanie do jedynej słusznej partii mózg zablokowało i spowodowało brak połączenia z severem. .. .
trzpion (2018.05.15)

info

1  
  3
Przepraszam ale co nasz port miałby przeładowywać ? Przecież do tej pory głównym odbiorcą był Królewiec ( Kaliningrad ) Który potrzebował materiałów budowlanych przed MŚ. Rozumiem że prezes dołozy jeszcze parę milionów pozyskanych z tak okropnej Unii i pogłębi tor wodny, aby mogły wpływać do nas tankowce o wyporności ponad 400000 DWT???
(2018.05.15)

info

1  
  4
Slalom między tyczkami? - Będzie tor wodny spełniający międzynarodowe standardy.
(2018.05.15)
Pewnie liczą że dla obronności wejdzie lotniskowiec, a kto wie czy i nie yellow submarine?
x-men (2018.05.15)

info

0  
  2
Trzeba odnowić dotychczasowe drogi wodne - kanały, śluzy, brzegi rzek i jezior, itp. , itd. Przecież istniała droga wodna od Niemna do Berlina, z odnogami do Wisły, do Zalewu, do Warty i Odry. Nawet na Białorusi (bida i komunizm Łukaszenki)odnowili swoją część Kanału Augustowskiego. A my - przekop i przekop. Na turystów postawmy, na małe łódki, podziwianie przyrody jeszcze w miarę czystej; na rzeczny transport towarów, by odciążyć drogi.
Myślmyracjonalnie (2018.05.15)

info

1  
  0
Będziecie "Elblągiem - Szczecinem Polski Wschodniej". - Nie tak wielcy jak Szczecin, gdyż nie będą do Was zawijały 35-tysięczniki o zanurzeniu 12,5 metrów ale owszem, macie szansę zostać portem śródlądowym dostępnym dla pełnomorskich statków o nośności, powiedzmy o 2/3 mniejszej, ok. 10 000 DWT i zanurzeniu podwodnej części kadłuba 4,0 m. Są takie statki handlowe (feedery o zasięgu Mórz Bałtyckiego i Północnego) oraz jachty i potrzebują odpowiednich nabrzeży. Wykonany zostanie tor wodny przez Zalew Wiślany o odpowiednich parametrach (5 m, tj. ok. 2,3 m pogłębiania w dnie), nie tylko przekop przez Mierzeję Wiślaną, wkonanany zostanie kanał żeglugowy ze śluzą i infrastruktura towarzysząca z odpowiednią dbałością o środowisko naturalne. Wszystko jest bardzo zaniedbane, wiele jest do zrobienia, ale to być może da impuls i przyczyni się do modernizacji nabrzeży w Elblągu i odpowiedniego zagospodarowania opustoszałych terenów przemysłowych. Ponadto rybołówstwo w rejonie, turystyka, aktywizacja gospodarcza rejonu elbląższczyzny. Uczynione to ma być m.in. dla Was, dla Elbląga. Ataki, buta i przeciwy w moim odczuciu są całkowicie niezasadne.
(2018.05.15)

info

4  
  1
Ostatni fragment pt. "Inny punkt widzenia" dokładnie ilustruje krótkowzroczność przeciwników przekopu, otóż innymi słowy autor postuluje kupowanie ciastek, a nie zbudowanie fabryki produkującej te ciastka. I jeszcze jedno autor powołuje się na wypowiedzi, opracowania, które ukazywały się od 1972 do 1996 roku (jak sam zaznacza), dzisiaj mamy rok 2018 i zdecydowanie inną sytuację (pod każdym względem) i zdecydowana większość przytoczonych przykładów jest już nieaktualna. Krótko- budować ten przekop i to jak najszybciej. A zabiegać o kaskę na odbudowę naszej starówki można niezależnie od przekopu.
chin (2018.05.15)

info

3  
  1