Ponad tysiąc badań na trzeźwość

12
09.03.2018
Ponad tysiąc badań na trzeźwość
fot. policja
Policjanci z ruchu drogowego w ciągu minionej doby przeprowadzili ponad 1000 badań trzeźwości wśród kierujących. Zatrzymano jednego mężczyznę, który miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie oraz innego, który był poszukiwany listem gończym.
Tylko przez minioną dobę policjanci z Elbląga skontrolowali 1134 kierujących. To dość duża liczba. - Cieszy, że na taką ilość badanych trafiła się tylko jedna osoba będąca pod wpływem alkoholu – mówi podkom. Tomasz Krawcewicz, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu. – Świadczy to o świadomości mieszkańców z zagrożenia jakim jest wsiadanie za kierownicę po alkoholu.
   Zatrzymany nietrzeźwy to 39-latek, który osobowym oplem jechał ulicą Mazurską. Badanie alkotestem dało wynik 2,70 promila. Jego auto zabrała inna trzeźwa osoba. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.
   Natomiast wczoraj około godz. 9 policjanci z ruchu drogowego wylegitymowali mężczyznę przechodzącego przez jezdnię na „czerwonym świetle”. Było to przy ul. Brzeskiej. Po sprawdzeniu w bazie okazało się, że 28-latek jest poszukiwany do odbycia kary1 roku i 2 miesięcy pozbawienia wolności.
   
kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Chyba podstawili tego jednego i wybłagali żeby wsiadł za kierownice. Myśleli że 8 marca to ludzie chleją tak jak oni a tu doopa. Komunikat powinien brzmieć: " Na 1134 przebadanych aż 1133 trzeźwych i bezpodstawnie zatrzymanych do kontroli.
kontrolowany (2018.03.09)

info

8  
  4
Widziałem tego Opla gościu najpierw zatrzymał się 300 metrów przed radiowozem i podniósł maskę. Ściemniał że robi coś przy aucie więc od razu stał się podejrzanym. Kontrolowany : nie bezpodstawnie zatrzymani tylko to jest rutynowa kontrola trzeźwości.
równieżkontrolowany (2018.03.09)
A gdyby tak przebadać 10 tyś kierowców to było by 10 nietrzeźwych kierujących. Do roboty dmuchacze drogowi!
(2018.03.09)

info

1  
  0
Kiedy w końcu akcje wieś tzn. przyelblaskie miejscowości, czyżby Policja miała obywateli mieszkających na wsi po prostu w czterech literach. Trzeba będzie chyba poprosić komendanta wojewódzkiego, aby wstawił się i "poprosił" komendanta z Elbląga o większe zainteresowanie się tematem obywateli mieszkającymi poza miastem.
(2018.03.09)

info

3  
  1
Do Olsztyna nie masz co pisać !!! Jeżeli chcesz jakieś reakcji to pisz bezpośrednio do min. Joachim Brudzińskiego. Ponoć miało być lepiej a jest wręcz odwrotnie.
bunio (2018.03.10)
@bunio - Jak widać to akcje w samym mieście dają lepsze wyniki (zwłaszcza w Elblągu)
(2018.03.10)
Gówno prawda !!!!
(2018.03.10)
Mieszkam na wsi i mogę powiedzieć, że 80% kierowców nie stosuje się do przepisów a znaków to już w ogóle nie widzą.
(2018.03.10)
Nie mówię o przepisach, bo masz rację. Mowa o promilach, niemal codziennie (z rana) od przyjeżdżających kierowców z miasta czuć wczorajszy dzień
(2018.03.10)
Zaraz zaczną się na całego prace na polach przez rolników i ich pracowników, to dopiero będzie uczta dla policjantów, bo jak wiemy dużo spożywa w tym czasie alkohol. Na wsi przecież policji nie widać więc sprzyja to wypiciu " parę kielichów".
(2018.03.10)