Zlikwidowano nielegalną krajalnię tytoniu

15
26.09.2018
Krajankę oraz susz tytoniowy o szacunkowej wartości blisko 2 mln zł ujawnili funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej w Grzechotkach. Zabezpieczono maszynę do krojenia tytoniu, urządzenia pomocnicze oraz telefony komórkowe. Na gorącym uczynku zatrzymano dwóch mieszkańców Łodzi.
Funkcjonariusze z PSG w Grzechotkach w trakcie prowadzonych czynności służbowych ustalili, że na jednej z posesji w województwie łódzkim działa nielegalna krajalnia tytoniu. 20 września wspólnie z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi wkroczyli na teren wytwórni. W pomieszczeniach gospodarczych ujawniono ponad 2 000 kg krajanki tytoniowej oraz prawie 1 200 kg suszu tytoniowego o łącznej wartości 2 mln zł. Funkcjonariusze SG na miejscu zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 36 i 37 lat w trakcie załadunku worków z krajanką tytoniową, celem ich dalszej dystrybucji. Gdyby nielegalny towar trafił na polski rynek, straty Skarbu Państwa wyniosłyby prawie 2,7 mln zł. Mieszkańcom Łodzi zostały przedstawione zarzuty udziału w nielegalnej produkcji wyrobów tytoniowych, za co grozi im kara pozbawienia wolności do lat 3. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Pabianicach nadzorujący postępowanie zastosował wobec mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.
   Funkcjonariusze z PSG w Grzechotkach na poczet przyszłych kar zabezpieczyli 200 euro oraz samochód osobowy o szacunkowej wartości 20 tys. zł. Dodatkowo zabezpieczyli 47 tys. zł jako korzyść majątkową pochodzącą z przestępstwa podlegającą przepadkowi.
   Dalsze czynności w sprawie, która jest rozwojowa prowadzą funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.
   
kpt. SG Mirosława Aleksandrowicz rzecznik prasowy warmińsko-mazurskiego oddziału Straży Granicznej

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
No to ja rzucam palenie.
(2018.09.26)

info

4  
  0
Straty na 2.7 bańki i dozór policyjni. Gdzie My żyjemy?
Heh (2018.09.26)

info

3  
  1
Straty na 2.7 bańki i dozór policyjny. Gdzie My żyjemy!
Heh (2018.09.26)
Juz bardzo, bardzo dawno nie palimy oryginalnych Marlboro i innych marek.
(2018.09.26)

info

7  
  0
warte 2 mln czy budżet kraju by miał z tego 2 mln? to jest spora różnica;)
takatam (2018.09.26)

info

3  
  0
No tak.Nie wazne,ze truja sie palacze i przy okazji co najgorsze postronni ludzie ktorzy musza wdychac to gowno na kazdym kroku idac ulicami miasta.Najwazniejsze,ze skarb panstwa stracil swoje miliony.
niepalacy (2018.09.26)

info

7  
  1
Łódź. Jaki ma to związek z Elblągiem?
Zennon. (2018.09.26)

info

14  
  1
Gadajcie co chcecie ale to jest moim zdaniem urąganie naszej ludzkiej wolności. Ceny fajek to jakiś kabaret. Ja kupuje lewy tytoń ze wschodu (i to niezły) i sobie kręcę co mnie wychodzi 5 razy taniej niż paczka ze sklepu. Mogą mnie cmoknąć z tymi akcyzami.
Palacz (2018.09.26)
@Palacz - Z czego, myślisz, że państwo (jaśnie państwo) żyje, głównie to akcyzy i podatki przecież, fajki, benzyna alkohol, itp
(2018.09.26)
@Palacz - Państwo zabiera Ci ponad 1/5 Twoich zarobków pod przykrywką ZUS-u i innych ubezpieczeń, resztę płacisz w podatku od żywności, mediów, dóbr wszelakich, ziemi na której stoi Twój dom/mieszkanie a nawet wody, która spadła z nieba - i Ty twierdzisz, że wykiwałeś system? :D
Znak_Baran (2018.09.26)