Sąd aresztował 17-latka podejrzanego o ciężkie pobicie mężczyzny

30
09.10.2015
Sąd aresztował 17-latka podejrzanego o ciężkie pobicie mężczyzny
fot. nadesłana
Sąd Rejonowy w Elblągu na wniosek prokuratury i policji aresztował dzisiaj 17-latka, który jest podejrzany o ciężkie pobicie 51-letniego mężczyzny, który leżał pijany pod sklepem. Do szpitala trafił ze zmiażdżoną twarzą. W stanie ciężkim przebywa na oddziale intensywnej terapii i jest w śpiączce farmakologicznej.
Podejrzany przyznał się i złożył wyjaśnienia. Będzie odpowiadał jako dorosły. Do więzienia może trafić na 10 lat. Jako nieletni był notowany, miedzy innymi za przestępstwo seksualne, rozboje i kradzieże.
   
   Zdarzenie miało miejsce 5 października br. pod jednym ze sklepów w podelbląskiej miejscowości Przezmark. Tam do śpiącego na chodniku 51-letniego mężczyzny podszedł 17-letni Piotr M. i bez powodu go zaatakował. Sprawca bił pięściami po głowie i kopał. Służby powiadomił świadek zdarzenia. Obrażenia jakich doznał pokrzywdzony to krwiak podtwardówkowy, złamanie oczodołu, nosa, twarzoczaszki. W stanie ciężkim trafił do szpitala wojewódzkiego w Elblągu. Nadal przebywa w śpiączce farmakologicznej i nie wiadomo czy w ogóle się obudzi.
   Kryminalni już po dwóch dniach ustalili i zatrzymali podejrzanego w jednym z domów w Przezmarku. Chłopak wspólnie z bratem nie chciał otworzyć drzwi. Funkcjonariusze kryminalni sforsowali je i dostali się do środka. Na ich widok Piotr M. złapał za nóż kuchenny. Został potraktowany gazem, obezwładniony i zatrzymany. Podobnie jak jego 18-letni brat, który będzie w tej sprawie świadkiem. 17-latek podczas przesłuchania przyznał się i będzie odpowiadał jako dorosły. W przeszłości, jako nieletni wchodził w kolizję z prawem. Ma na swoim koncie przestępstwo seksualne, rozboje, kradzieże. Miał kuratora sądowego, przebywał w placówkach wychowawczych i zakładzie poprawczym. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.
   
Jakub Sawicki, KMP Elbląg

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Z tego śmiecia już nic nie będzie worek z wapnem i po kłopocie teraz go żywić za nasze podatki będą później wyjdzie wypasiony.
edekZkrainyKredek (2015.10.09)
17-latek podczas przesłuchania przyznał się. .. W przeszłości, jako nieletni. .. .Jeżeli teraz jest nieletni, to w przeszłości również był nieletni! Co Wy piszecie za bzdury? Cały portEl.
(2015.10.09)
a kto ci powiedzial tluku kartoflany ze 17 latek wobec prawa karnego jest nieletni???ty piszesz bzdury . .. podpisz sie. ..
waculinD (2015.10.09)
Przepuścić go przez komin w Oswiecimiu.
Barbarossa (2015.10.09)
zagazować gada!!!
BigBalbina (2015.10.09)

info

15  
  0
No co Ty. .. Za duży smród by powstał!
adamixus (2015.10.09)
a dlaczego ten tchórz nie wystartuje do równego sobie ???? Bo jest tylko marnym tchórzem, brak szacunku do ciebie, Mam nadzieję, że w pierdlu nauczą go szacunku do starszych tym bardziej, że jest ponoć gwałcicielem. Cała wieś śmieje się, tylko tyle potrafi- bić pijanego, nie chcemy tu ciebie GNIDO
NEB (2015.10.09)

info

20  
  0
zakopac tego smiecia zywcem. ja nie mam zamiaru placic podatkow za pobyt tego bydlaka w wiezieniu, do piachu z nim. oczyscmy swiat z gowna! on sie moze rozmnozyc i przekaze swoje ulomne geny swoim pomiotom ktore beda sialy patologie!
turban (2015.10.10)

info

19  
  0
Cuchnace gówno. ..
(2015.10.10)

info

11  
  0
Zgadzam się, miał szansę, nie rokuje poprawy to do utylizacji śmiecia!!!
egon785 (2015.10.10)