Przewoził pasażerów na „dostawkach”. Stracił prawo jazdy

5
13.10.2015
Przewoził pasażerów na „dostawkach”. Stracił prawo jazdy
fot. nadesłana
Podczas wczorajszych (12 października) działań policyjnych ukierunkowanych na eliminowanie nietrzeźwych kierujących policjanci z braniewskiej drogówki skontrowali ponad 900 kierowców. Ujawnili trzech nietrzeźwych kierujących, jednak zaskoczeniem dla nich okazała się kontrola busa.
935 osób zostało poddanych badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu w trakcie wczorajszej policyjnej akcji. Dwóch kierujących odpowie za kierowanie pojazdem w stanie po spożyciu alkoholu, jeden kierowca za jazdę w stanie nietrzeźwości. Zaskoczeniem dla policjantów była jednak kontrola dostawczego busa, w którym przewożone były osoby w sposób niezgodny z przepisami. Funkcjonariusze drogówki zobaczyli jednego z pasażerów, który siedział na krześle dostawionym pomiędzy dwoma fotelami w kabinie kierowcy. W trakcie dalszej kontroli okazało się, że mężczyzna nie był jedynym pasażerem przewożonym w ten sposób. W przestrzeni ładunkowej kierowca wiózł trzech kolejnych pasażerów – dwóch z nich leżało na podłodze, trzeci siedział na dostawionej ławeczce ogrodowej.
   Za przewożenie osób pojazdem nieprzystosowanym w tym celu, niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa przez kierującego i pasażera 54-letni mieszkaniec Elbląga został ukarany 600-złotowym mandatem. Dodatkowo policjant zatrzymał kierowcy prawo jazdy, które decyzją starosty zostanie mu obowiązkowo zatrzymane na okres 3 miesięcy.
   
   Przypominamy, że zgodnie z nowo obowiązującymi przepisami, policjant zatrzyma prawo jazdy za pokwitowaniem w przypadku przewożenia osób w liczbie przekraczającej liczbę miejsc określonych w dowodzie rejestracyjnym (pozwoleniu czasowym) lub wynikającą z konstrukcyjnego przeznaczenia pojazdu niepodlegającego rejestracji. Zatrzymany dokument decyzją starosty zostaje zatrzymany na okres 3 miesięcy.
   
sierż. Jolanta Ciszewska, oficer prasowy KPP w Braniewie

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Co się porobiło, starosta zabiera prawo jazdy, kiedyś to robił sad, tylko czekać jak o eutanazji będzie pani z okienka w ZUSie decydowała ::D
(2015.10.13)

info

18  
  3
hehe a zasilek dla bezrobotnych w kiosku ruchu
erhg (2015.10.13)

info

1  
  3
J Niech sie zajma czyms normalnym w koncu. Pomagac!!! A jak nie, to chociaz nie szkodzic!
pawelmilewski (2015.10.14)

info

2  
  3
Ty chyba Paweł nigdy w busie na pace nie leciałeś co?wyobrażasz sobie że tam jedzie twój brat, siostra ktokolwiek i wiesz co sie dzieje przy nagłym hamowaniu???I uważasz ze policja zabierając prawko kierowcy szkodzi?komu?
(2015.10.14)

info

0  
  1
To kierowcy z Guliwera jeżdżą bez prawa jazdy? U nich zawsze przeładowane. Jolka oni po Waszym terenie jeżdżą!
(2015.10.14)

info

1  
  0