Leśnicy zatrzymali amatorów nielegalnej jazdy quadami po lesie

44
06.08.2018
Leśnicy zatrzymali amatorów nielegalnej jazdy quadami po lesie
Fot. arch. Nadleśnictwo Elbląg
Strażnicy leśni z Nadleśnictwa Elbląg i Nadleśnictwa Kwidzyn w trakcie wspólnej służby, zatrzymali dwie osoby poruszające się po lesie quadami. Dzięki informacji od zaniepokojonych osób strażnicy leśni udali się na teren leśnictwa Kadyny, gdzie doszło do zatrzymania i ukarania sprawców. Za poruszanie się pojazdem mechanicznym po lesie grozi mandat karny w wysokości do 500 zł lub grzywna w wysokości do 5 tys. zł.
Jazda motocyklem jak i quadem po lesie powoduje erozje gleby leśnej. Lasy Wysoczyzny Elbląskiej, gdzie zatrzymani zostali sprawcy wykroczenia, są szczególnie podatne na erozję wodną. W wyniku rozjeżdżenia przez motocykle i quady roślinności leśnej i ściółki, odkryta zostaje gleba, która następnie w czasie deszczu zostaje wymywana i nie jest w stanie się zregenerować. Ponadto bardzo głośne maszyny zakłócają spokój i powodują płoszenie zwierząt. Niedozwolona jazda tymi maszynami po lesie powoduje także zagrożenie dla turystów przebywających w lesie oraz osób zbierających grzyby, jagody lub inne płody runa leśnego.
   
Jan Piotrowski, Nadleśnictwo Elbląg

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Dowalic jeszcze brak OC, nie zarejestrowany pojazd na drogach publicznych itd itp. .. W końcu jakoś do tego lasu musieli dojechać :)
NiePrawyAleSprawiedliwy (2018.08.06)
W sumie nie trzeba jechać do lasu, żeby znaleźć amatorów nielegalnych jazd quadami. Takich często spotkacie w miejscowości Wiktorowo, czasami jeżdżą jak nienormalni, większość to są małoletni szukających niebezpiecznych wrażeń na drogach publicznych.
(2018.08.06)
Ponadto bardzo głośne maszyny zakłócają spokój i powodują płoszenie zwierząt - oczywiście robią to nie tylko w lesie, bo zakłócają także spokój ludziom.
sarax (2018.08.06)
Przy wjezdzie do Bazantarni koło muszli sa znaki a i tak jada dalej obok działek prosto w las i przez. I nikt ich nie kontroluje że parkują w lesie i jadą.
(2018.08.06)

info

7  
  1
Piotrowski bzdury klepiesz ale zabroń jazdy qadami, motocyklami i samochodami wszystki służbom od leśników po strażników wiejskich, słupów" o"-granicznych i całą resztę bo to oni największy syf robia i spustoszenie w lesie
(2018.08.06)

info

2  
  16
Piotrowski, Szysce to zamelduj co wyciął i zniszczył do szpiku hektary lasów.
(2018.08.06)
Szyszce. .. .pisz poprawnie!
(2018.08.06)
jakim oslem trzeba byc zeby kapowac na wlasnych znajomych
kapus (2018.08.06)
Moj kraj taki cudowny. Kraj zakazow, kar i obostrzen. Miodek...
Jezusieńku (2018.08.06)
@kapus - Jakim osłem trzeba być, aby popierać tak nieodpowiedzialne i niebezpieczne dla wszystkich nazwijmy to wyścigami głupoty. Quady są, ale nie dla głupków!
(2018.08.06)