Jazda mimo sądowego zakazu, elektronicznego dozoru i promili

7
14.07.2015
Jazda mimo sądowego zakazu, elektronicznego dozoru i promili
Zatrzymany miał na nodze specjalny elektroniczny nadajnik w postaci opaski, fot. Policja
32-latek za nic miał elektroniczny dozór oraz aktywny zakaz sądowy prowadzenia pojazdów. Dopiero policyjna kontrola uniemożliwiła pijanemu mężczyźnie dalszą jazdę. Badanie wykazało, że mężczyzna jechał motorowerem mając ponad promil alkoholu w organizmie.
Wczoraj (13 lipca) patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli nadjeżdżającego motorowerzystę. Za kierownicą siedział 32-latek. Już po chwili było pewne, że mężczyzna w ogóle nie powinien jeździć. Sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało, że kontrolowany ma aktywny zakaz prowadzenia pojazdów do 2019 r. Co więcej, funkcjonariusze poddali go badaniu na stan trzeźwości, którego wynik był jednoznaczny – mężczyzna był pijany. 32-latek jechał mając ponad promil w organizmie. Mężczyzna miał także na nodze specjalny elektroniczny nadajnik w postaci opaski. Dzięki takim urządzeniom możliwa jest kontrola zachowań skazanego, który odbywa karę poza zakładem karnym. Jak ustalili policjanci, 32-latek został poddany elektronicznemu dozorowi za jazdę w stanie nietrzeźwości. I tym razem nie uniknie on odpowiedzialności i znowu odpowie przed sądem.
   
   
   
   
   
   
   
   
   
sierż. Jolanta Ciszewska, oficer prasowy KPP w Braniewie

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

dodatkowo powinna być kara za sandały i skarpety!
(2015.07.14)

info

16  
  0
Fashion from Raszyn.
Machupichcę (2015.07.14)

info

5  
  0
I co teraz? więzienie na koszt podatników dla jaśnie pana ? takie śmieci należy UTYLIZOWAĆ
czyściciel (2015.07.14)

info

8  
  4
Takie, jak ty też należy utylizować.
doczyściciel (2015.07.14)

info

3  
  8
i znowu nic mu nie zrobią. .. może najwyższy czas przetrzeć oczy i zauważyć, że obecny system kar się nie sprawdza. Czekają chyba aż kogoś rozjedzie po pijaku. .. karą powinno być np. sprzątanie ulic przez pół roku a nie założyli jakąś opaskę, która w ogóle nie jest użyteczna skoro i tak przypadkiem go złapali
anahana (2015.07.14)

info

3  
  0
Dlaczego nie widać, że ma dozór elektroniczny? Taka opaska powinna być doskonale widoczna i rzucająca się w oczy dla każdego, który obok takiego gościa przechodzi. Dlaczego na nodze? Przestępców należy wyróżniać, należy im się!
(2015.07.14)

info

8  
  1
I co z takim bydlakiem zrobić ? Elbląski sąd sobie z tym nie poradzi. Będzie kolejna porażka.
annaanulka (2015.07.16)

info

2  
  0