Z Grunwaldzkiej zniknął budynek

77
01.02.2020
Kolejny ponadstuletni budynek zniknął z krajobrazu Elbląga. Tym razem kamienica z 1879 roku, znajdująca się przy al. Grunwaldzkiej 97. Zobacz film z rozbiórki. 

Zarząd Budynków Komunalnych w Elblągu sukcesywnie przeznacza do rozbiórki budynki, których stan techniczny nie pozwala już w nich mieszkać, a remont jest bezzasadny. Tym razem taki los spotkał czterokondygnacyjną kamienicę przy al. Grunwaldzkiej 97. W piątek i sobotę trwała rozbiórka budynku, w sobotę po południu nie pozostał po nim już żaden ślad...

Zobacz film z sobotniego poranka. 

red.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
No i w taki sposób historia Elbląga zamieniana jest w gruzowisko?
(2020.02.01)
a ponad 100 letni budynek nie był czasami zabytkiem ? i czy można tak?
(2020.02.01)
Nie był. Na Zatorzu są prawie stulatki i normalnie w nich się mieszka
Fytuj (2020.02.01)
No i cała polityka naszego włodarza. Zniszczyć wszystkie historyczne budynki zamiast o nie dbać i pamiętać o naszej historii. Lepiej doprowadzić do ruiny, zburzyć i sprzedać działkę jakiemuś koledze.
Elblążanka27 (2020.02.01)
Tak był zabytkiem ruderostwa. Okazem niebezpiecznym dla otoczenia.
(2020.02.01)
@Elblążanka27 - Pisz pisz, I tak Wilk nie ma szans :)
(2020.02.01)
Jakikolwiek artykuł się pojawi, pisaki do razu "źli włodarze"-- bo Elbląg w waszych łapach Pisy nie jest.
(2020.02.01)
Poszła do rozbiórki, bo ma być w tym miejscu wyjazd dojazd na nowe osiedle.
bynio199 (2020.02.01)
To czemu każdy jest taki mądry nie kupi i nie wyremontuje ?
(2020.02.01)
Przy okazji przypominam prezydentom Elblaga o zabytkowym adresie - Chrobrego za Domem Dziecka. . Znajduje się tam zabytkowy Dworek z parkiem i stawem. Calość mocno zaniedbana, a szkoda, bo obecni wlaściciele raczej wymagają wsparcia. Szkoda, że prezydenci Elblaga to nie pasjonaci i miłośnicy Elbląga, tylko zwykli urzędnicy. Ale polecam im na dziś zainteresowanie się stawem i parkiem, bo na dziś to niczyje, a może miasta wlasność i odrestaurowanie go. Mieszkańcom budynkow możnaby zaproponować nowe mieszkania, tak jak tym z burzonych kamiennic, bo niedlugo ten dworek też trzeba będzie wyburzać, a nie o to chyba chodzi, by niszczyć wszystko co było Elbingiem.
(2020.02.01)