Wypadek w Kazimierzowie: 7-latek w szpitalu

52
08.12.2011
Wypadek w Kazimierzowie: 7-latek w szpitalu
fot. Witold Sadowski
Dziś (8 grudnia) około godz. 8.20 na drodze krajowej nr 7 w miejscowości Kazimierzowo doszło do zderzenia pojazdu osobowego z przyczepą ciągnika rolniczego. W wyniku wypadku ucierpiał 7-letni chłopiec. Karetką pogotowia został przewieziony do szpitala. Ruch w rejonie zdarzenia był utrudniony. Zobacz zdjęcia.
Do wypadku doszło na 71 kilometrze "siódemki" na skrzyżowaniu z drogą w kierunku miejscowości Janowo. Jak nam powiedzieli pracujący na miejscu zdarzenia policjanci, kierujący ciągnikiem rolniczym z dwiema przyczepami jadąc od strony Janowa skręcał w lewo na drogę nr 7 w kierunku Elbląga. W czasie wykonywania tego manewru nie zachował on ostrożności i wymusił pierwszeństwo przejazdu na kierującej volkswagenem passatem, która jechała od strony Trójmiasta. Na mokrej i śliskiej nawierzchni drogi kobieta nie zdołała zahamować i uderzyła w tył drugiej przyczepy ciągnika. Passat po zderzeniu przewrócił się na bok. Znajdujący się w pobliżu świadkowie natychmiast wezwali służby ratunkowe i sami pospieszyli na pomoc. Przed przybyciem ratowników postawili auto na kołach.
   [fotoc]
   Passatem podróżowały trzy osoby dorosłe i dziecko. I to właśnie 7-letni chłopiec najbardziej ucierpiał na skutek wypadku. Ratownicy medyczni zabrali go karetką pogotowia ratunkowego do szpitala. Oględziny pojazdu osobowego przez policjantów ujawniły, że chłopiec na pewno nie podróżował w wymaganym przepisami foteliku samochodowym lub innym urządzeniu do przewozu dzieci. Oboje kierujący byli trzeźwi.
   Jednym ze świadków tego wypadku był kierowca jadący z Elbląga w kierunku Gdańska. Jak powiedział - cudem udało mu się zahamować przed wyjeżdżającym z drogi podporządkowanej ciągnikiem. Niewiele brakowało, a to właśnie on był by teraz ofiarą.
   
   Z ostatniej chwili: Jak poinformował nas zespół prasowy elbląskiej komendy policji, 7-latek po przeprowadzeniu badań został wypisany ze szpitala. Na szczęście, nie odniósł poważnych obrażeń.
   
Witold Sadowski

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Co tam się dzieje? nie ma dnia bez powaznego wypadku=-może ktoś się w końcu tym zainteresuje?
fgdjs (2011.12.08)

info

0  
  0
dlaczego rolasy jezdza siodemka?? nie moga gruntowymi drogami sie przemieszczac!!! tylko bloto na jezdnie nanosza powiini ich za to mandatami karac!!! tak jak w niemczech
(2011.12.08)

info

0  
  0
i pani juz na przemyt nie polata
(2011.12.08)

info

0  
  0
ukarac babe mandatem za przewozenie dziecka bez fotelika. Na wodke maja a na fotelik ich nie stac patologia!!!
(2011.12.08)

info

0  
  0
Kolejny wypadek na tym odcinku drogi. Jedynie sygnalizacja świetlna w tym miejscu dałaby poprawę sytuacji. Inaczej będzie jeszcze gorzej zwłaszcza zimą. Jeżdżę tą drogą i widzę co się tam w tym miejscu dzieje - i tak dziwne że tak mało wypadków jest.
Miroslaaw (2011.12.08)

info

0  
  0
Jeśli dobrze pamiętam to jest tam ograniczenie do 70 km/h.
(2011.12.08)

info

0  
  0
a do jakiego wieku wymagane jest jezdzic w foteliku?? bo moim zdaniem 7letni chlopiec juz jest duzy zeby podrózowac z foteliku.
(2011.12.08)

info

0  
  0
NEBraska oszczedza na foteliku dla dziecka i z oszczednosci wyszlo to co wyszlo.
(2011.12.08)

info

0  
  0
Do 12 lat
---- (2011.12.08)

info

0  
  0
Dopierdzielić kobiecie za narażanie dziecka, szkoda dziecka, mam nadzieję, że dziecku nic poważnego się nie stało.
(2011.12.08)

info

0  
  0