Więcej zielonej fali w mieście

53
30.01.2026
Więcej zielonej fali w mieście
Zielona fala ma objąć m.in. to skrzyżowanie (fot. Anna Dembińska, archiwum portEl.pl)
Kolejne skrzyżowania w Elblągu mają być objęte tzw. zieloną falą, by ułatwić poruszanie się po mieście. Władze Elbląga poszukują właśnie wykonawcy rozbudowy systemu sygnalizacji świetlnej w ciągu ul. Hetmańskiej, 12 Lutego i Grota Roweckiego.

Z informacji, które przekazał nam Marek Pawlikowski, dyrektor departamentu Zarząd Dróg wynika, że tzw. zielona fala obejmuje obecnie ul. Bema, Aleję Grunwaldzką i ul. Płk. Dąbka. W najbliższych miesiącach ma do tego systemu dołączyć ul. Hetmańska (od skrzyżowania z Tysiąclecia), 12 Lutego (do skrzyżowania z płk. Dąbka) i Grota-Roweckiego. Władze miasta właśnie szukają wykonawcy rozbudowy systemu sygnalizacji świetlnej.

Rozbudowa ma polegać na zainstalowaniu nowych przyłączy telekomunikacyjnych (światłowodowych) między poszczególnymi skrzyżowaniami i spięciem ich w system tzw. zielonej fali.

Zainteresowane tym zadaniem firmy mogą składać swoje oferty do 6 lutego. Zwycięzca będzie miał 60 dni na realizację prac od daty przekazania przez miasto terenu do realizacji prac.

red.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Czekamy na motorki 300/godzinę.
(2026.01.30)
Pewnie zrobią tak, że będzie jeszcze gorzej niż teraz
(2026.01.30)
o tej zielonej fali to mówi się od prezydentury Pana Słoniny, i jakoś wychodzi czerwona fala, może od koloru barw politycznych Pana Nowaka (jak i Pana Słoniny) który przez wiele lat odpowiadał za infrastrukturę w mieście
okoniowaty (2026.01.30)
Tyle lat tego partactwa, proponuję jeszcze jak ogarniecie te nieszczęsne światła i żeby się lepiej jeździło po Elbląga to pozostają te zakazy zawracania 12 lutego i Nowowiejska
Elbinga (2026.01.30)

info

19  
  4
Hehe, dobre... już to widzę
(2026.01.30)

info

19  
  3
Proponuje też pobudowac oddzielne pasy na prawo skrety na skrzyzowaniach, rozladuja korki w szczycie, ulatwia jazde po tym miescie.
Kierowcaa (2026.01.30)

info

14  
  1
Tu jedyna pora z zieloną falą to NOC. W tedy to można pop..... ć. Z Wybickiego na dworzec pięć minut albo i krócej.
(2026.01.30)

info

17  
  5
Właśnie się dowiedziałem, że zielona fala w Elblągu obejmuje Bema, Grunwaldzka i Dąbka hahahahahah proszę UM o zamieszczeniu filmiku z ww. ulic i zielonej fali wg nich
(2026.01.30)
Gorzej już być nie może
AndrzejElb (2026.01.30)
Szczęśliwie czasem można trafić na wyłączone światła i wtedy można normalnie przejechać. Ktoś tymi światłami ustawił siebie i rodzinę na kilka pokoleń.
(2026.01.30)

info

22  
  2