Tylu pielęgniarek nie ma nawet w szpitalu...

10
13.05.2011
Tylu pielęgniarek nie ma nawet w szpitalu...
Bożena Konkol, dyrektor Szkoły Policealnej im. Jadwigi Romanowskiej (fot. WS).
Na widowni przeważały panie, na scenie zresztą też. Byli i panowie, ale ci stanowili zdecydowaną mniejszość. Dziś (13 maja) w dużej sali kinowej Światowida odbyła się jubileuszowa gala z okazji 60-lecia Szkoły Policealnej im. Jadwigi Romanowskiej, spadkobierczyni całego szkolnictwa medycznego w powojennym Elblągu. Zobacz zdjęcia.
Gospodarzem spotkania była Bożena Konkol, dyrektor Szkoły Policealnej im. Jadwigi Romanowskiej, popularnego Medyka. Prowadziła je Joanna Szaduro-Cydzik, nauczycielka tej szkoły. Wśród znamienitych gości byli m.in. Krystyna Sienkiewicz, absolwentka elbląskiej szkoły, była wiceminister zdrowia oraz Naczelna Pielęgniarka Kraju, wiceprezydent Elbląga Grażyna Kluge, przedstawiciele Wojewody Warmińsko-Mazurskiego i Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Stanisława Bujnowicz, osoba przez 33 lata związana ze Szkołą, a przez 17 lat jej dyrektorka, obecnie na emeryturze.
   Widownię wypełniły roczniki absolwentów, z wyraźną przewagą absolwentek (przez 60 lat było ich ponad 4000 tysiące, w tym ponad 1600 pielęgniarek).
   Jak na tego typu uroczystościach, były oczywiście gratulacje, podziękowania i kwiaty. Gospodarze nadali jej nieco lżejszy charakter, niż to zazwyczaj bywa. Ważne wydarzenia z dziejów szkoły prezentowali poprzez zdjęcia i filmiki, opatrzone komentarzami (Joanna Szaduro-Cydzik) zaczerpniętymi ze szkolnych kronik, które z perspektywy lat brzmiały zdecydowanie zabawnie.
   Po spotkaniu w Światowidzie całe towarzystwo udało się do Medyka (przy ul. Saperów), by w specjalnie udekorowanej szkole kontynuować wspomnienia, opowiadać anegdoty, odnawiać przyjaźnie.
   Życzymy wspaniałej zabawy!
   Więcej o Szkole w tekście: „A jednak Medyk”.
   
   Zobacz materiał przygotowany przez Telewizjię Elbląską
   
   
PD

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

duże słowa uznania do naszych miłych pań pielęgniarek. jako kilka krotny pacjent szpitala poznałem wasz trud i oddanie człowiekowi. to jest bardzo trudny zawód jak i bardzo odpowiedzialny. połowa pielęgniarek szpitali ma uszkodzone kręgosłupy. , a mimo to pracują. nie raz spotykają się ze złośliwymi uwagami. wg mnie są ludzie nie poważni i nie bierzcie sobie tego miłe panie do swego serca. wszystkiego najlepszego i końskiego zdrowia i wytrwałości.
WIERNY PACJENT (2011.05.13)

info

0  
  0
Taaaa szpitale mają uszkodzone kręgoslupy a Ty mózg!!!!Białe dziadostwo tylko czeka na kaskę żeby im wręczyć!!!A skladkę zrowotną plać
(2011.05.13)

info

0  
  0
Człowieku Ty nie wiesz co mówisz nigdy nic nie dałeś nikomu tylko opluwac potrafisz popracuj tydzień jako pielęgniarz to Ci się odechce. A składki zdrowotnej pewnie nie płacisz bo kombinujesz na czarno
(2011.05.14)

info

0  
  0
Czapki z glow przed paniami pielegniarkami. Ciezka fizycznie i odpowiedzialna praca, jakze niedoceniana. Serdeczne pozdrowienia.
lekarz (2011.05.14)

info

0  
  0
Szacunek dla każdej pracy i to najlepiej wykonywanej jest istotą naszego życia. .. .. Pozdrawiam wszystkie absolwentki elbląskiego medyka. .. . To kawałek historii miasta i jego mieszkańców, to także najbliższe nam osoby, sąsiadki, znajome, które w trudnych chwilach wspierają nas tu i teraz. .. .No cóż malkontentów nie brak, nie wszystkim dają ordery. Ale za to w sercach pozostaje wdzięczność i życzliwość. ..
klm (2011.05.14)

info

0  
  0
A moim zdaniem jeśli im za ciężko niech idą do kopalni lub na budowę.
(2011.05.14)

info

0  
  0
nigdzie nie muszą iść bo wszędzie z pocałowaniem ręki je przyjmą do pracy. .. .nie ma nowych a obecne się starzeją. .. .zatem lepiej szykujcie prezenty bo niedługo nie będzie was miał kto obsługiwać a w Unii im lepiej płacą; P
lekarz (2011.05.14)

info

0  
  0
Mało jęczenia dużo zdrowia a praca jak każda inna.
(2011.05.14)

info

0  
  0
Do 3go komenta, chłopczyno czarno to ty masz w mózgu od alkoholu
(2011.05.15)

info

0  
  0
Lekarzu lecz sie sam!!!! Weż chłopcze zapisz sie na utylizacje
(2011.05.15)

info

0  
  0