Rybacka w remoncie

20
28.01.2020
Rybacka w remoncie
(fot. Michał Skroboszewski)
Rozpoczęła się przebudowa ulicy Rybackiej na starówce. Prace potrwają do 30 maja. Powstanie nowa nawierzchnia jezdni, miejsca parkingowe, chodniki i oświetlenie, a cały teren zostanie odwodniony. Zobacz zdjęcia.

Przypomnijmy, że przebudowa ulicy Rybackiej na odcinku od Wodnej do Starego Rynku ma kosztować 900 tys. zł. Powstanie nowa nawierzchnia jezdni z kostki kamiennej, 19 miejsc parkingowych, chodniki po obu stronach ulicy, oświetlenie i kanalizacja deszczowa. Na chodnikach mają być zamontowane przedwojenne pokrywy studzienek kanalizacyjnych.

Na czas robót, które mają potrwać do 30 maja, wprowadzono zmianę w organizacji ruchu na starówce. Remontowany odcinek został wyłączony z użytkowania, a na pozostałej części ul. Rybackiej wprowadzono ruch dwukierunkowy, podobnie na ul. Mostowej.

Dojazd do ul. Rybackiej jest możliwy od ul. Stary Rynek i Mostowej oraz od strony ul. Rzeźnickiej przez Stary Rynek.

 

Zobacz mapkę ze zmianami w organizacji ruchu na starówce w związku z modernizacją Rybackiej.

RG

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Pieknie. Czekamy jeszcze na brame bednarska, dom octowy i przede wszystkim dom pod wielbladem.
(2020.01.28)

info

27  
  2
Rozumiem, że miejsca parkingowe zrobią prostopadle, tak aby cała ulica Rybacka była w jednym stylu parkowania, a nie jak przed remontem wzdłuż ulicy. Drugi temat czy przy okazji remontu zrobią odprowadzanie woda z fontanny do kanalizacji czy dalej będzie zalewała pół placu przed katedrą bo nie ma odpływu.
Parking i fontanna (2020.01.28)
Kamera na fontannę dalej nie działa; (
Krąp (2020.01.28)

info

10  
  0
A o budowie dalszej czesci ścieżki koscielnej cisza. Dbajcie o atrakcje turystyczną.
(2020.01.28)

info

13  
  0
Mamy pytanie jakim prawem lamiac prawo parkuja za slupkami. Czy naprawdę ten kraj to dzicz.
(2020.01.28)

info

8  
  1
Ale razi po oczach ta kiczowata żółto-czarna kamienica.
bvcxghj (2020.01.28)

info

5  
  5
Będąc latem w Bratysławie na terenie scislej starówki nie było miejsc parkingowych, bo tam po prostu jest zakaz wjazdu oprocz dostawy. To jest miejsce dla ludzi i turystów nie dla zasmiecajacych przestrzen aut.
Art :) (2020.01.28)

info

17  
  2
Tam powinien byc obieg zamknięty
Art :) (2020.01.28)
Tam bedzie stasiek kamieniem chandlowal
Piooo (2020.01.28)

info

5  
  0
dobrze ze wojcik tam zainwestowal, inaczej nie zrobiliby tej ulicy przez nastepne 30 lat
(2020.01.28)