Renault w wodzie

13
11.05.2011
Renault w wodzie
(fot. WS)
Dziś (11 maja) po godz. 9 elbląscy strażacy brali udział w wyciąganiu pojazdu osobowego ze zbiornika wodnego w Gronowie Górnym. Na szczęście w zatopionym aucie nie znaleziono żadnych ciał. Zobacz zdjęcia.
Jak nam powiedział kierujący akcją dowódca JRG1 w Elblągu bryg. Tomasz Malesiński przed godziną 9 do stanowiska dowodzenia wpłynęło zgłoszenie, że w miejscowości Gronowo Górne w zbiorniku wodnym znajduje się zatopiony samochód. - Nie wiedzieliśmy czy w środku znajdują się jakieś osoby, zadysponowaliśmy dwa zastępy straży pożarnej: samochód GBA i pojazd ratownictwa technicznego.
   Strażacy po dotarciu na miejsce zastali pojazd renault 19 leżący na lewym boku w wodzie. Jeden z ratowników w tzw. suchym skafandrze dokonał penetracji zalanego auta i terenu wokół niego w poszukiwaniu ewentualnych ciał. Na szczęście nic nie znalazł. Przy pomocy liny i wyciągarki wyciągnięto samochód na brzeg. Z relacji świadków wynika, że auto zostało zatopione wczoraj wieczorem podczas plenerowej imprezy odbywającej się pod pobliską wiatą - dodaje bryg. Malesiński.
   [fotoc]
   Zastanawiający jest też fakt braku stacyjki w renault. Została ona prawdopodobnie wcześniej wyrwana a pojazd został uruchomiony za pomocą wystających przewodów. Do auta doczepiona była też linka holownicza - prawdopodobnie "imprezowicze" próbowali sami wyciągnąć pojazd z wody. Nie dali jednak rady. Dochodzenie w sprawie tego zdarzenia będzie prowadzone przez policję.
   
Witold Sadowski

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
będzie niedługo na allegro " auto ocssioon " - salonowy, bezwypadkowy, czyściutki - jedna ręka!
qOOp (2011.05.11)

info

0  
  0
hehe, niezła musiała być impreza; ) ps. miałem kiedyś taką renówkę, bardzo poczciwe auto:) przedmówca ma rację, za tydzień, najdalej za dwa auto będzie stało na placu "straszydeł" koło shell'a jako stan kolekcjonerski :D pozdrawiam!
BBB (2011.05.11)

info

0  
  0
Gronowo to dziwna wioska samochody same się topią ludzie sami się biją aż 3 karetki pogotowia przyjeżdżają dziwne !
D.T. (2011.05.11)

info

0  
  0
Koleś z Malborka ma problem. Za skradzione auto jest 100% odszkodowania jak się nie znajdzie po miesiącu. A skoro się znalazł to dostanie tylko część kasy która mu i tak nie starczy na remont. No chyba że zginął ponad 30 dni temu.
gmak (2011.05.11)

info

0  
  0
Pewnie auto z kradzieży bo po radiu zostały tylko sterczące kable
drhhhhhh (2011.05.11)

info

0  
  0
To musiała być impreza.
(2011.05.11)

info

0  
  0
Hehe co jeszcze się tam wydarzy :D :) pozdrawiam uczęszczających tam
yer (2011.05.11)

info

0  
  0
właściciel zapewne robił sobie pranie tapicerki a straż wyciągnęła mu wóz z wody; / On miał się jeszcze trochę tam pomoczyć!; ]
VWmaniaK (2011.05.11)

info

0  
  0
Może mu się OC skończyło i nie miał siana żeby wykupić :(
(2011.05.11)

info

0  
  0
Nowa bryka leona. .. .
x factor (2011.05.12)

info

0  
  0