Nowe oblicze Straży Granicznej

20
15.05.2020
Nowe oblicze Straży Granicznej
Nowa siedziba Straży Granicznej przy ul. Kotwiczej (fot. Anna Demibińska)
Tak wygląda z zewnątrz nowa siedziba Morskiego Oddziału Straży Granicznej przy ul. Kotwiczej. Jej oddanie do użytku jest planowane na trzeci kwartał tego roku, a cała inwestycja ma kosztować prawie 17 mln złotych. 

- Pełne oddanie nowego obiektu do użytku planowane jest na trzeci kwartał tego roku, niewykluczone jednak, że do części biurowej funkcjonariusze będą mogli się wprowadzić wcześniej, nawet do końca drugiego kwartału. Zależy to od dopełnienia wszystkich czynności formalnych i technicznych oraz uzyskania zgody inspektora nadzoru budowlanego na użytkowanie - informuje kmdr ppor. SG Andrzej Juźwiak, rzecznik prasowy Komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku. - Gdy funkcjonariusze rozpoczną urzędowanie w nowym obiekcie, stary zostanie wyburzony, a w jego miejscu powstaną m.in. garaże i kojce dla psów. Będzie też modernizowane nabrzeże. Prace z tym związane mają potrwać około trzech miesięcy.

Inwestycja ma kosztować prawie 17 mln złotych, realizuje ją Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki. Nowa siedziba w całości integralną część infrastruktury morskiego przejścia granicznego na zewnętrznej granicy UE i strefy Schengen. Wykorzystywana będzie do zapewnienie sprawnej i skutecznej odprawy granicznej w przejściu granicznym w Elblągu, obsługującym połączenia z obwodem kaliningradzkim Federacji Rosyjskiej. Pracę w nowej siedzibie rozpocznie około 60 funkcjonariuszy Straży Granicznej. 

RG

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Trochę jak wiezienie, ale dobrze ze buduje sie nowe. Ale szkoda mi tego fajnego budynku przy rzecze, ma swoj klimat.
(2020.05.15)
A nowa komenda policji kiedy?
Gosc8383 (2020.05.15)
Ja bym twierdził, że trochę jak bunkier, projekt słaby
nnnnn (2020.05.15)

info

4  
  7
Cieszymy się z kazdego nowego budynku w Elblągu. Chociaż za 17 mln możnaby wybudować 30 domkow jednorodzinnych. też się zapytam, co w temacie nowej komendy policji i dlaczego w tak rozleglym mieście jeden obiekt policji zlokalizowany na przedmieściach to racjonalne dzialanie, ja powiem, że to bledna decyzja, bo oprocz glownej siedziby na lotnisku powinny być jeszcze dwa tzw posterunki, jeden w centrum, a drugi na Modrzewinie.
(2020.05.15)
@Gosc8383 - Jak poproszą szeregowego posła, żeby wbił łopatę to ruszy.
(2020.05.15)
Ale po uj to nawiązanie do domków jednorodzinnych?! Nie rozumiem, zamiast strażnicy, Wojewoda miałby wybudować w Elblągu 30 domków jednorodzinnych? Jak zwykle komentarz z d..
Ploterek (2020.05.15)
Gdzie się podziały te wspaniałe lata 90 te, ,ruski rynek „ kazamaty i tamte wspaniałe czasy. .. .
Były mieszkaniec emblonga (2020.05.15)
Wszystko szare, dlaczego wchodzi moda malowania na szaro?
(2020.05.15)
@Były mieszkaniec emblonga - Minęły i niech nie wracają! Młodość ci się myli z przeszlymi syfiastymi latami.
(2020.05.15)
Kto wybiera te projekty? Naprawę nie można wybudować nic lepszego? Stodoły we wsiach mają lepsze kształty i kolory.
Piot Elbląg (2020.05.15)

info

4  
  6