Miejski Sylwester odwołany

87
30.12.2025
Miejski Sylwester odwołany
Fot. Anna Dembińska, arch. portEl.pl
Miejska zabawa sylwestrowa nie odbędzie się - zdecydował prezydent Elbląga. Powodem są panujące warunki pogodowe.

Decyzję o odwołaniu zabawy prezydent Elbląga ogłosił na konferencji prasowej po posiedzeniu Wojewódzkiego Sztabu Kryzysowego, który zwołał w Elblągu wicewojewoda Mateusz Szauer.

- Decyzja zapadła dzisiaj. Po pierwsze ze względu na warunki pogodowe, a także na to, że nie wiemy, co przyniesie noc. Musieliśmy zdecydować dzisiaj w sprawie imprezy, by to było wiążące jeśli chodzi o wykonawców usługi, którą zamówiliśmy - tłumaczył powody swojej decyzji Michał Missan, prezydent Elbląga.

Jakie koszty poniosło dotychczas miasto w związku z przygotowaniami do Miejskiego Sylwestra?

- Dzisiaj nie jest moment, by rozmawiać o kosztach. Ponieśliśmy pewne koszty, ale mamy pewne alternatywne rozwiązania, które spowodują, że te pieniądze zostaną skonsumowane. Dzisiaj mamy działania związane z kryzysem pogodowym i jak tylko one się zakończą, będziemy mówili o tym, co dalej, o zabawie. Dzisiaj zabezpieczamy mieszkanki i mieszkańców przez zagrożeniem - odpowiedział prezydent, pytany przez naszą redakcję o koszty odwołanego Miejskiego Sylwestra.

Przypomnijmy, że w ramach wieczoru sylwestrowego w Elblągu mieli zagrać DJ Funky Flex i DJ Matt Bukowski, zaplanowano też noworoczne show multimedialne.

 

O aktualnej sytuacji pogodowej na bieżąco informujemy na naszych łamach.

RG

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
I bardzo dobrze. Elektorat PiSowski pojedzie do Torunia.
(2025.12.30)
Hahaha, zaskoczeni że w zimę wieje wiatr i pada śnieg! Weźcie się w końcu do roboty!
(2025.12.30)
No właśnie, weź się do roboty i nie becz wiecznie.
(2025.12.30)
Hahaha weź się do roboty i zaproś tych ludzi do chaty jak jesteś taki sprytny
Ursus (2025.12.30)
I bardzo dobrze jedni będą układać worki z piaskiem a pijani będą się bawić i pałętać pod nogami
Słuszna decyzja (2025.12.30)
Darmozjady możecie posprzątać liście obok Top Marketu na ul.1 Maja. Chyba, że wiatr zrobi porządek.
(2025.12.30)
patrząc na wasze komentarze to serio wy komentujący tutaj powinniście zostać ubezwłasnowolnieni. Skąd wy jesteście?
Adam95559 (2025.12.30)

info

69  
  11
Bardzo dobra decyzja. O tragedię w takich warunkach łatwo a wytłumaczyć się z niej trudno. To decyzja chroniąca ludzi i Prezydenta też
(2025.12.30)

info

117  
  11
Halo Halo Tu Londyn, ona blondi ja blondyn!
(2025.12.30)

info

5  
  31
Oczywiście że dobra decyzja bo patrząc na tych idiotów którzy chodzą dzisiaj po ulicach to pewnie nie jednemu zachciałoby się morsować i to jeszcze po flaszce :)
Adam95559 (2025.12.30)

info

92  
  11