Miejski rzecznik konsumentów z nominacją

16
23.09.2025
Miejski rzecznik konsumentów z nominacją
Trzeci od lewej Paweł Rodziewicz, fot. arch. UM w Elblągu
W siedzibie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia nominacji do Krajowej Rady Rzeczników Konsumentów. Jedno z powołań otrzymał Paweł Rodziewicz, Miejski Rzecznik Konsumentów w Elblągu.

Krajowa Rada Rzeczników Konsumentów jest organem opiniotwórczo-doradczym, który posiada realny wpływ na kształtowanie polityki ochrony konsumentów, a także stanowiska doktryny w zakresie tworzenia i stosowania prawa.

Do głównych zadań Krajowej Rady Rzeczników Konsumentów należy m.in.: przedstawianie propozycji dotyczących kierunków zmian legislacyjnych w przepisach dotyczących ochrony praw konsumentów, wyrażanie opinii w przedmiocie projektów aktów prawnych lub kierunków rządowej polityki konsumenckiej, wyrażanie opinii w innych sprawach z zakresu ochrony konsumentów przedłożonych Radzie przez prezesa Urzędu, przekazywanie informacji dotyczących ochrony konsumentów, w zakresie wskazanym przez Prezesa Urzędu. Po raz pierwszy członkiem Rady został Miejski Rzecznik Konsumentów z Elbląga. Jest to dla naszego miasta ogromne wyróżnienie i jednocześnie dowód na wysoką jakość pracy Urzędu Miejskiego w zakresie dbania o interesy mieszkańców.

Informacja UM w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Zlikwidować bo i tak nic nie może tylko pensje pobiera, sztuczny etat
(2025.09.23)
Super! Bardzo dobry rzecznik! Widać że robi dużo dobrego dla miasta i mieszkańców
(2025.09.23)

info

12  
  5
Panie Pawle, ogromne gratulacje! W pełni zasłużona nominacja. Powodzenia!
(2025.09.23)

info

9  
  4
To niech z marszu weźmie się za firmę od uszczelek okiennych. Te ulotki nie zniknęły z przestrzeni osiedli i kamienic. Przygotujcie prostą prowokację dziennikarską. Zamówcie sobie tą usługę, na wabia seniora, wszystko w mieszkaniu przygotowane pod utrwalenie wizji i fonii i róbcie porządek z oszustami.
(2025.09.23)

info

10  
  0
Wcale nie sztuczny, bo byliśmy u niego i pomógł nam odzyskać pieniądze za samochód, który się od razu popsuł. Wcześniej byliśmy u innego prawnika, który powiedział że niewiele może zrobić. To jest realna pomoc. I to całkowicie za darmo. Dobrze, że ktoś taki jest.
(2025.09.23)
Pawcio to już pokazał w kampanii jaki z niego prawilny gosc. Kompromitacja. A to co wypisuje na Facebooku to 90% elblaga ma z niego polewke
(2025.09.23)

info

4  
  6
Zgadzam się, startował z lewicy. Później niby niezalezny, ale w serduszku prawdziwy lewak. To jak się ośmiesza na face to aż miło, dzięki takim wspaniałościom jak Pawcio pisiory powrócą szybciej niż nam się wydaje
Jarek Dobrowolski (2025.09.23)
Nowy Stary Rodziewicz czy Stary Nowy?????
(2025.09.23)

info

2  
  0
A Wróbelek go zwalniał, i sam jest teraz na EMCE.
Real (2025.09.23)

info

3  
  0
Czasem na hasło Rzecznik interwencja ktoś narobi w portki. Zwróci co powinien. Tylko facet za bardzo w politykę idzie od dawna. Dziś jest. Jutro znowu zacznie cwaniakować.
(2025.09.23)