Elbląski film promocyjny podbił festiwal w Portugalii

31
09.11.2025
Elbląski firm promocyjny, wyprodukowany na zlecenie samorządu przez Tomasza Walczaka, zdobył siedem nagród w Finisterra Portugal Film Art & Tourism Festival 2025, W tym międzynarodowym festiwalu filmów turystycznych wzięło udział 165 filmów z 35 krajów.

Film promocyjny "Echa Legendy - Elbląg" zdobył Grand Prix festiwalu, a także pierwsze miejsce w kategorii reklama, najlepsze turystyczne miasto, najlepszy scenariusz, najlepsza reżyseria, postprodukcja i kreatywność. Producent filmu Tomasz Walczak odebrał statuetki podczas gali w Portugalii.

W festiwalu wzięło udział 165 filmów z 35 krajów. Oceniało je 21-osobowe jury złożone z osób związanych z filmem, kulturą i turystyką z całego świata.

Elbląski film promocyjny podbił festiwal w Portugalii
Nagrodę Grand Prix festiwalu Tomasz Walczak odebrał osobiście (fot. Miasto Elbląg)

Festiwal istnieje w portugalskim regionie Arrabida od kilkunastu lat. Jego głównym celem jest prezentacja miejsc, które poza walorami turystycznymi, mogą służyć przemysłowi filmowemu, ukazując naturalne środowisko, różnorodność kulturową, kolory, dźwięki i smaki. Festiwal przyjmuje produkcje audiowizualne czterech gatunków: filmów reklamowych, filmów promocyjnych, filmów dokumentalnych i filmów poklatkowych.

 

Przy artykule przypominamy elbląski film promocyjny, a pod tym linkiem okoliczności jego powstania.

red.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Wspaniała informacja! Teraz marzeniem każdego Polrugalczyka jest odwiedzenie Elbląga!
(2025.11.09)
Gratulacje.
(2025.11.09)

info

26  
  0
Piękna promocja, historyczny region, żeby jeszcze tak ci od rozwoju miasta, zechcieliby go rozwijać a nie ciągle zwijać, likwidować, zamykać I patrzeć jak za oknami ratusza w centrum miasta wychodowali śmietnisko zarośnięte chwastami, sobie na pośmiechowisko
BBT. (2025.11.09)

info

22  
  16
Pewnie tak tylko jeszcze marzy o tym żeby nie spotkać ciebie i tobie podobnych.
(2025.11.09)
Portugalia oszalala na punkcie Elbląga-:) teraz turystyka będzie z Portugalii do Elbląga-:)
(2025.11.09)

info

18  
  3
Czapki z głów przed władzami Elbląga! Ten triumf to dowód, że kiedy prezydnt myśli z rozmachem i wiarą w potencjał miasta, dzieją się rzeczy magiczne! Film „Echa Legendy” to nie tylko promocja, to prawdziwa poezja obrazu - i to dzięki temu, że władze miasta uwierzyły w sztukę i pasję. Dzięki takim mądrym decyzjom Elbląg staje się symbolem nowoczesności, elegancji i kultury na najwyższym nieosiągalnym dla innych poziomie. Grand Prix to nie tylko statuetka - to dowód, że nasze miasto ma duszę i gospodarzy, którzy potrafią ją pięknie pokazać światu! Brawo!
(2025.11.09)
mam zagwozdkę, to na poważnie???
(2025.11.10)
Obejrzałem niechętnie będąc przekonanym że to kolejny gniot... Zwracam honor, naprawdę świetnie zrealizowany film, scenariusz i zdjęcia. Obejrzyjcie tez film o Bielsku Białej, facet nawet z Młynar zrobiłby perełkę.. talent
(2025.11.10)

info

16  
  4
Mamo chwalą nas!!! Kto? Ja ciebie a Ty nas... buuuhhhaaa.
(2025.11.10)
Mam oczopląs! Obrigado& adeus!
(2025.11.10)

info

1  
  8