Drużyna PO otworzyła swoje biuro

53
06.03.2012
Drużyna PO otworzyła swoje biuro
Swoje biuro otworzyli dziś posłowie PO: Elżbieta Gelert, Miron Sycz i Piotr Cieśliński (fot. WS)
Dziś (6 marca) w Elblągu odbyło się uroczyste otwarcie wspólnego biura posłów Platformy Obywatelskiej: Elżbiety Gelert, Mirona Sycza i Piotra Cieślińskiego. – To drużyna Platformy – żartowali. – I bardzo dobrze, bo polityka to praca zespołowa – zauważył wiceprezydent miasta Tomasz Lewandowski. Zobacz zdjęcia.
Biuro trójki posłów PO mieści się przy ul. Rybackiej 28 A. Dziś było w nim tłoczno, bo goście licznie przybyli na uroczyste przecięcie wstęgi. Wszyscy uczcili minutą ciszy ofiary katastrofy kolejowej. Dobrym słowem wsparli parlamentarzystów m.in. działacze Platformy nowomiejskiej, braniewskiej i pasłęckiej, wiceprezydent Elbląga Tomasz Lewandowski, przewodniczący Rady Miejskiej Jerzy Wcisła, a także… poseł Ruchu Palikota Wojciech Penkalski.
   - Mimo wszystko, chciałbym byśmy mogli wspólnie działać na rzecz wyborców - podkreślił wręczając Elżbiecie Gelert tomik wierszy Wisławy Szymborskiej.
   Elbląskie biuro PO miało zostać otwarte już dwa tygodnie wcześniej, ale - jak wyjaśniali posłowie - starano się, by było to biuro wszystkich posłów Platformy z okręgu nr 34. Ostatecznie ma ono troje gospodarzy: Elżbietę Gelert, Mirona Sycza i Piotra Cieślińskiego.
   - Chcemy w ten sposób podziękować mieszkańcom Elbląga za to, że nas wybrali i nam zaufali - mówiła Elżbieta Gelert. - To jest nasze wspólne biuro. W każdy poniedziałek będzie w nim dyżurował przynajmniej jeden poseł. Jesteśmy gotowi na rozmowę z każdym. Biuro będzie otwarte w poniedziałki, środy, piątki w godz. 10-16 oraz we wtorki i czwartki w godz. 14-18.
   - Dziś śmiało możemy powiedzieć, że kochamy Elbląg - dodał Miron Sycz. - To miasto jest centrum okręgu wyborczego, jest jednym z większych w regionie i w Polsce. Zasługuje na to, by wspierało je więcej posłów. Będziemy wspierali rozwój Elbląga.
   - W województwie warmińsko-mazurskim nie ma drugiej takiej drużyny trzech posłów, która otworzyła swoje biuro - zauważył Piotr Cieśliński. - Ja cieszę się dodatkowo z tego, że mamy biuro w Elblągu, bo tu zdobyłem więcej głosów niż w moim rodzinnym Lidzbarku Warmińskim. Odwdzięczę się wyborcom szukając rozwiązań i nowych pomysłów.
   Drużynę PO pochwalił wiceprezydent Lewandowski: - Drużyna to bardzo dobrze, bo polityka jest pracą zespołową.
   Na piętrze, czyli jak żartowano „posłowie górą” mieści się biuro poselskie, zaś na dole zagości Platforma Obywatelska oraz Młodzi Demokraci.
   [fotoc]
   - Chcielibyśmy, by było to miejsce, w którym powstaną nowe inicjatywy i pomysły, w którym będą odbywały się debaty, miejsce, gdzie elblążanie będą mogli się pożalić - mówiła Elżbieta Gelert. - Ma to być także kawiarenka intelektualna dla młodzieży. Wszystko w jednym miejscu, by umocnić Platformę - dodała posłanka.
   
Agata Janik

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Drużyna nierobów!!!!
(2012.03.06)

info

0  
  0
kawiarenka intelektualna dla młodzieży czyli kolejne ciekawe grupy na Facebook?
(2012.03.06)

info

0  
  0
Dużo duzo za pózno kogo wy chcecie tam przyjmować z wami koniec
(2012.03.06)

info

0  
  1
Fajnie się bawią za pieniądze podatników, ciekawe po co te biuro niech się pochwalą co zrobili karierowicze
(2012.03.06)

info

0  
  0
Platformiaki wy już jesteście spaleni !!!!
(2012.03.06)

info

0  
  1
Pani Gelert to lepiej niech siedzi w szpitalu i przyjmuje skargi od chorych ludzi
(2012.03.06)

info

0  
  0
Fantastyczne biuro, cudowne przekąski, kanapki, było fajnie. Tylu gości w godzinach pracy. .. .. /ale na państwowych urzędach/. A teraz zapraszam do pracy na rzecz miasta Elbląg.
100 % Elblążanin (2012.03.06)

info

1  
  0
A ten Cieśliński to kto, bo tylko dużo plakatów jego był w mieście a teraz jakoś cisza. .. .
(2012.03.06)

info

0  
  0
brak podjazdów i przystosowań dla niepełnosprawnych tu widzę - a każdy powienien móc udać się do takiego biura - no chyba, że do mnie jako "wózkowicza" pan/pani poseł przyjedzie do domu? J.
(2012.03.06)

info

0  
  0
Cepów do krytyki, to nigdy nie brakuje. Jak trzeba coś sensownego napisać, to już w głowie pustka. Panowie puknijcie się w głowę. Żal mi was!!!
(2012.03.06)

info

1  
  0