Choinka stojąca w cieniu katedry to prezent od władz miasta dla elblążan. Prezent, który został przekazany w ubiegłym roku i będzie cieszyć oko przez kolejne Święta Bożego Narodzenia. To nie drzewko pachnące żywicą, a metalowa konstrukcja, na której są zamontowane również metalowe, sztuczne gałęzie. Całość zdobią setki bombek, lampek, świetlnych gwiazd. Elbląska choinka wygląda więc jak leśna „panna zielona” z dziecięcej piosenki.
Dziś (6 grudnia) o godz. 17.30 odbyło się uroczyste „zapalenie” świetlnej iluminacji. Zabrzmiał elbląski hejnał, a następnie chór kameralny „Pro Musica" z Próchnika zaśpiewał kolędę „Wśród nocnej ciszy”. Przy gromkim „wow!” zebranych wokół drzewka dzieci wiceprezydent Tomasz Lewandowski włączył migoczące lampki.
- Tremę miałem nawet większą niż przed oficjalnymi wystąpieniami – wyznał. – Ale wszystko się udało i choinka cieszy oczy elblążan. Dzisiejsza data (6 grudnia) jest bardzo ważna – dodał wiceprezydent Lewandowski. – Oto rozpoczyna się czas przygotowań do świąt. Uświadamiamy sobie jednocześnie, że zostało niewiele czasu, zaledwie 19 dni.
[fotoc] Choinka na Starym Mieście „płonie” już po raz drugi. Dlaczego w tym miejscu?
- Tu już niebawem, 17 i 18 grudnia odbywać się będą Świąteczne Spotkania Elblążan. Tu również będzie wspólna wigilia – wyjaśnił Tomasz Lewandowski. – To piękna, świąteczna ozdoba.
Dziś mikołajki więc pod choinką nie zabrakło upominków dla najmłodszych: - Nasze Śnieżynki mają przygotowane kosze ze słodyczami- zaznaczył wiceprezydent Elbląga.
Dziś „zapłonęła” nie tylko staromiejska choinka. Główne arterie miasta również rozbłysły bombkami, gałązkami, girlandami lampek. Błyszczą również inne choinki: na Pl. Kazimierza Jagiellończyka, na Pl. Dworcowym czy przy ul. Hetmańskiej (na wysokości pasażu). Nie da się ukryć, że święta coraz bliżej.
Najnowsze artykuły w tym dziale
Bądź na bieżąco, zamów newsletter