Coraz bliżej święta…

10
06.12.2011
Coraz bliżej święta…
Choinka na Starym Rynku już błyszczy (fot. WS)
Były kolędy, gromkie „wow!” i oklaski. 10-metrowa choinka ustawiona na Starym Rynku zamigotała dziś (6 grudnia) lampkami. – Rozpoczyna się czas przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia i uświadamiamy sobie, że to już niebawem – mówił wiceprezydent Tomasz Lewandowski, który uroczyście włączył niezwykłą iluminację. Zobacz fotoreportaż.
Choinka stojąca w cieniu katedry to prezent od władz miasta dla elblążan. Prezent, który został przekazany w ubiegłym roku i będzie cieszyć oko przez kolejne Święta Bożego Narodzenia. To nie drzewko pachnące żywicą, a metalowa konstrukcja, na której są zamontowane również metalowe, sztuczne gałęzie. Całość zdobią setki bombek, lampek, świetlnych gwiazd. Elbląska choinka wygląda więc jak leśna „panna zielona” z dziecięcej piosenki.
   Dziś (6 grudnia) o godz. 17.30 odbyło się uroczyste „zapalenie” świetlnej iluminacji. Zabrzmiał elbląski hejnał, a następnie chór kameralny „Pro Musica" z Próchnika zaśpiewał kolędę „Wśród nocnej ciszy”. Przy gromkim „wow!” zebranych wokół drzewka dzieci wiceprezydent Tomasz Lewandowski włączył migoczące lampki.
   - Tremę miałem nawet większą niż przed oficjalnymi wystąpieniami – wyznał. – Ale wszystko się udało i choinka cieszy oczy elblążan. Dzisiejsza data (6 grudnia) jest bardzo ważna – dodał wiceprezydent Lewandowski. – Oto rozpoczyna się czas przygotowań do świąt. Uświadamiamy sobie jednocześnie, że zostało niewiele czasu, zaledwie 19 dni.
   [fotoc] Choinka na Starym Mieście „płonie” już po raz drugi. Dlaczego w tym miejscu?
   - Tu już niebawem, 17 i 18 grudnia odbywać się będą Świąteczne Spotkania Elblążan. Tu również będzie wspólna wigilia – wyjaśnił Tomasz Lewandowski. – To piękna, świąteczna ozdoba.
   Dziś mikołajki więc pod choinką nie zabrakło upominków dla najmłodszych: - Nasze Śnieżynki mają przygotowane kosze ze słodyczami- zaznaczył wiceprezydent Elbląga.
   Dziś „zapłonęła” nie tylko staromiejska choinka. Główne arterie miasta również rozbłysły bombkami, gałązkami, girlandami lampek. Błyszczą również inne choinki: na Pl. Kazimierza Jagiellończyka, na Pl. Dworcowym czy przy ul. Hetmańskiej (na wysokości pasażu). Nie da się ukryć, że święta coraz bliżej.
   
A

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pięknieje nasza Starówka, ale gównie za sprawą prywatnych inwestorów, dobrze że są jeszcze pracowici i zamożni ludzie, a choinka ustrojona świątecznie, to bardzo piękny do niej dodatek !
(2011.12.06)

info

0  
  0
Zapalić oświetlenie na choince to i dziecko potrafi a może by tak zapalić światełko by wreszcie skończyć z odbudową Starego Miasta w Elblągu i na Wyspie Spichrzów.
(2011.12.06)

info

0  
  0
PIękna choinka, piękna starówka. .. ..
wryjsyuku (2011.12.06)

info

0  
  0
My Wam tego nie odpuścimy ,urzędasy : http://www.beta.tv.elblag.pl/artykuly/6/1823/getto_przy_chopina?/ Zrobimy Wam prezent śiwiateczno-noworoczny juz niedługo.
Mieszkańcy (2011.12.06)

info

0  
  0
A tak prezydent Elbląga ivice "rozdają prezenty " świąteczne swoim kolegom: http://www.nowaczykwatch.pl/
Masztalski (2011.12.07)

info

0  
  0
TY, "Mieszkańcy", podpisuj się tylko za swoją grupę, czyli tych spod budki z piwem. I tam wylewaj swoje frustracje.
xvdsg (2011.12.07)

info

0  
  0
najlepiej mi się słucha relacji mieszkanców którzy mieli indywidualne spotkania z Vprez Lewandowskim- by rozwiązać jakis problem np. mieszkaniowy. Format rozmowy - monologu odbiega daleko od standartów. ale poki wydaje takim że nikt nic nie wiem bo nie udowodni, to życze dalszych sukcesów i dobrego samopoczucia
(2011.12.07)

info

0  
  0
Spotkanie bardzie niż skromne. Piekarczyk ratował sytuację. Chór bez nagłośnienia, brak Mikołaja na którego czekały dzieci w 6 grudnia. Porażka. Nie warto było przyjeżdżać z drugiego końca miasta.
renifer (2011.12.07)

info

0  
  1
Bardzo ładne drzewko. .. tylko z piekarczykiem mógł chodzić mikołaj; DD
(2011.12.07)

info

0  
  0
lipa, lipa, lipa!!! choinka bez mikołaja! ŻENADA
Śnierzynka (2011.12.07)

info

0  
  1