Bawili się, jak za dawnych lat

41
28.05.2019
Bawili się, jak za dawnych lat
Dziś było taneczne spotkanie (fot. Michał Skroboszewski)
„Przetańczyć z tobą chcę całą noc” czy „Kawiarenki” to hity, przy których bawili się dziś (28 maja) seniorzy. W tanecznym klimacie podsumowano cykl spotkań "Kierunek zdrowie”. Zobacz fotorelację.
- Odbyło się pięć spotkań, które miały za zadanie poprawienie aktywności fizycznej i zdrowia seniorów - wyjaśnia Teresa Urban, pełnomocnik prezydenta ds. seniorów, przewodnicząca Elbląskiej Rady Seniorów. - Były to zarówno wykłady, jak i zajęcia ruchowe, a także zdrowy poczęstunek. Cykl został zorganizowany po raz trzeci i z edycji na edycję cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Być może kolejne spotkania dla seniorów odbędą się jesienią.
   Dziś w Kamieniczkach Elbląskich seniorzy ruszyli na parkiet. Przygrywał im zespół ze stowarzyszenia Lazarus w Elblągu - „Lazurki”.
   - Zawsze przychodzimy na tego typu spotkania z pewną dozą nieświadomości, ale zawsze kończy się super - przyznaje Stanisław Puchalski. -  Jest to świetna okazja, żeby się rozerwać, ponieważ grają dla nas i przypominają się młode lata. Pamiętamy to, co było kiedyś i… łezka się w oku kręci. Cieszymy się, że jesteśmy cały czas w ruchu i w temacie, i we właściwej kondycji - kontynuuje starszy pan. - Mamy dużo humoru i sił witalnych i tak będziemy się trzymać jeszcze długo. Niedługo skończę 78 lat i ani myślę się wycofywać!
   - Bardzo piękna muzyka, czego więcej chcieć - dodaje żona pana Stanisława, Maria. - Cudownie grają, od razu człowiek jest zdrowszy. My się nie damy - zapewnia.
   - Dobrze się bawię, a nawet bardzo dobrze - przyznaje Elżbieta Murawska, uczestniczka Uniwersytetu III wieku. - Jechałam przed chwilą „pociągiem”, zresztą tańczę od początku spotkania. Staram się uczestniczyć we wszystkich tego rodzaju spotkaniach, warsztatach czy wykładach, bo są one bardzo ciekawe i pouczające. Zajęcia w ramach cyklu "Kierunek zdrowie" prowadzili dla nas m.in. lekarze, trenerzy. Myślę, że naprawdę warto z tego korzystać, bo można się czegoś mądrego dowiedzieć, a także spędzić miło czas.
   Dziś zakończył się cykl spotkań, ale seniorzy już czekają na kolejne.
   - Trzeba wyjść do ludzi, a nie siedzieć w domu i narzekać, że tam strzyka, że tam coś boli... - stwierdza pani Teresa, jedna z uczestniczek dzisiejszej zabawy.
   
Sebastian Wiśniewski

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Do przesady ciągle one. Nie mają rodzin i wnuków.
(2019.05.28)
Weź się nie odzywaj
Głos ludu (2019.05.28)
A dlaczego nie ma zdjęć z prezydentem jako tancerzem? Przecież był rozchwytywany przez panie - na zasadzie "odbijany" i "biały walc". ..
wicia (2019.05.28)
@wicia - Cipcia, czujesz się odtrącana, zawistnico?
cxzcxz (2019.05.28)
na kazdym zdjęciu wciąż TE SAME STARE LAMPUCERY. .. .. Wnuki bawic
antyStarzec (2019.05.28)
@antyStarzec - racja. troche godnosci
(2019.05.28)
Na tych spotkaniach byli też incognito orzecznicy z ZUS dzięki tym zdjęciom mają dowody komu cofnąć rentę czy emeryturke.
Lincia (2019.05.28)
Nie będę się rozpisywać bo i tak nie zrozumiesz. Chciałabym zobaczyć Twoją gębę. Gębę nieudacznika, nieszczęśliwego do szpiku kości. Tylko kogoś takiego mogą boleć zdjęcia normalnych, wesołych ludzi. Wiek nie ma żadnego znaczenia. Wnuki bawić? Obstawiam że jesteś tak obleśny, że nie masz nawet z kim spłodzić dzieci...
Gość gość (2019.05.28)
@Gość gość - hehehe. .. .. obleśne stare gęby sa na zdjęciach,
(2019.05.28)
@Gość gość - Normalni ludzie W TYM WIEKU bawią wnuki, dziergają na drutach, chodzą do Kościoła. .. .. a nie ośmieszają się publicznie.
antyStarzec (2019.05.28)