Bądźmy dla siebie życzliwi

42
15.12.2019
Bądźmy dla siebie życzliwi
fot. Michał Skroboszewski
Najpierw życzenia płynące ze sceny, później dzielenie się opłatkiem, a na koniec wspólne jedzenie świątecznych smakołyków, m.in. barszczu z uszkami, pierogów czy łazanek. Wigilia Elblążan to stały, coroczny punkt w programu Świątecznych Spotkań Elblążan, które dobiegły końca. Zobacz więcej zdjęć.

- Dużymi krokami zbliżamy się do świąt. Chciałbym złożyć państwu najserdeczniejsze życzenia, abyście nadchodzące Boże Narodzenie spędzili w gorącej, rodzinnej atmosferze. Żeby troszeczkę spadło tempo życia codziennego, aby móc porozmawiać z rodziną i pięknie spędzić ten czas. Wszystkiego najlepszego, wesołych świąt – mówił Witold Wróblewski, prezydent miasta, zwracając się do wszystkich elblążan.

Witold Wróblewski dziękował wszystkim zaangażowanym w organizację Spotkań, zespołom oraz tym, którzy występowali na scenie i tworzyli świąteczną atmosferę, a także wystawcom.

Życzenia składał również ks. Jacek Jezierski, biskup elbląski.

- Niech te święta, obchodzone na pamiątkę narodzenia Jezusa w Betlejem, będą dla wszystkich radosne i szczęśliwe. Niech takim będzie nadchodzący rok 2020, niech będzie w nim więcej wzajemnej życzliwości, zrozumienia, współczucia oraz trwałych przyjaźni – mówił.

Później przyszedł czas na dzielenie się opłatkiem, prezydent miał okazję przełamać się nim z mieszkańcami. Nie zabrakło również świątecznych smakołyków, m.in. barszczu z uszkami, łazanek, pierogów czy kawałka drożdżówki, które każdy mógł otrzymać.

 

mw

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Fajna organizacja znowu jedzonko dobre mikolaj lepiej niz wczesniej. Oby pan prezydent dbal i nie sprzedawal wszystkiego develiperom to nasze zyczenie.zdroju sichacza itd.to perelki przy dobrym zarzadzaniu bedzie super tylko nie robcie bledow typu niecuda sie licytacja sprzedaz
Margo44 (2019.12.15)

info

13  
  6
Sorki za bledy jechalismy autem po dziurach hehe.
Margo44 (2019.12.15)

info

12  
  0
I kto to mówi?
(2019.12.15)

info

15  
  0
Wróblewski musi ODEJŚĆ
(2019.12.15)

info

32  
  7
Co e skrzynce była podwyżka za śmieci oj przeganiacie razem z radnymi. O jakiej radosci mowa.
(2019.12.15)

info

17  
  1
Trzeba zacząć od siebie i pouczyć w kwestii zyczliwosci najblizsze otoczenie !
(2019.12.15)

info

26  
  1
Westbam był w Elblągu ? Stoi obok presidente z prawej a nikt nic nie mówił, że będzie grał w EL.
Whisky_dżin (2019.12.15)
udar, nadciśnienie, nerwica wywołana stresem, czy to objaw życzliwości??
(2019.12.15)

info

13  
  0
Proszę pana. Proszę w pierwszej kolejności stanąć przed lustrem i powiedzieć " bądźmy do siebie życzliwi". Następnie proszę to powtórzyć sto razy. Jutro proszę to powiedzieć swoim najbliższym współpracownikom i podwładnym z dyrektorem z zawodu dyrektorem na czele.
(2019.12.15)
Łamanie się opłatkiem w czapce. Ludzie, ja już na to patrzeć nie mogę. Proponuję następnym razem w ka ka kasku.
(2019.12.15)

info

22  
  0