Wybrany wątek opinii
Trzeba powiedzieć wprost KO nie radzi sobie z zimą. Sytuacja w regionie Warmii Mazur oraz w Pomorskiem jest tragiczna. Zbyt mało pługów zbyt mało piaskarek. Destabilizacja Państwa.
Do moderacji
Odpowiedz
55
61
@Już się nie uśmiechamy - Geniuszu, czy wg ciebie jakikolwiek rząd w tym kraju, począwszy od 1920 roku dałby sobie radę z taką ilością opadów? Bicie piany każdy potrafi robić. Jestem daleki od bronienia kogokolwiek, ale obiektywnie patrząc takich opadów śniegu nie było od co najmniej 10-15 lat. Poczytaj sobie co się dzieje w Niemczech, Holandii, etc. Przy ciągłych opadach śniegu i silnym wietrze odśnieżanie przypomina syzyfową pracę. Trzeba dać służbom 2-3 dni i ogarną. Skończcie z tym defetyzmem bo to jest co najmniej śmieszne. To samo zdjęcia chodników nieodśnieżonych. Jak komuś zima i śnieg przeszkadza niech się przeprowadzi na południe Włoch.
Do moderacji
Odpowiedz
17
21
Do moderacji
Odpowiedz
15
4
@Uuu - Człowieku, to nie jest zima. Przestań bronić czegoś, czego nie da się obronić.
Do moderacji
Odpowiedz
11
1
@Uuu - Rozumiem że Bronisz nieudaczników z KO ale jesteś w błędzie. Latach 70-80 były takie Zimy że jeździło się w wydrążonych tunelach które miały 2 metrowe ściany ze śniegu. Przez lata nie inwestowano w sprzęt do odśnieżania a gdybyś był w temacie to byś wiedział co jest produkowane co jest w Polsce. Pługi kolejowe zlomowano. Zamiast inwestować w Polskę to rząd KO wysyła nasze pieniądze na wschód do rezunow. Kolejna kwestia to przetargi na odśnieżanie. Przecież te przetargi to jeden wielki wał. Wygrywa ktoś kto sprzętu nie ma albo ma wątpliwej jakości i w małej ilości a później mamy to co mamy. Ten obecny rząd zawiódł już na każdej linii i w każdej dziedzinie.
Do moderacji
Odpowiedz
9
6
@ja elblazanin - Obecne "rządy" o nic nie dbają ale ich wyborcy będą ich bronić jak niepodległości.
Do moderacji
Odpowiedz
5
7
@Snowflakes around me🤦🏻 - Bredzisz ty o zimie stulecia, zaznajom się z materiałami z tamtego okresu jak było życie sparaliżowane. Takiej zimy jak obecna dawno nie było i to jest fakt, a o podobnym paraliżu jak wtedy wystąpił nie ma mowy. Możesz nie wracać, bo piszesz bzdury.
Do moderacji
Odpowiedz
2
5
@Już się nie uśmiechamy - Trzeba mieć siano w głowie żeby tak napisać. Gdzie są pisowskie chłopy? Dlaczego nie pomagają? " Życie nie tylko po to jest by brać"
Do moderacji
Odpowiedz
5
6
Do moderacji
Odpowiedz
7
2
@Snowflakes around me🤦🏻 - W tamtych latach jeździłam pociągami i wiem jakie były opóźnienia. A teraz to życie się nie toczy?, twoje może zamarło już jakiś czas temu. To tamtej zimy były odwołane zajęcia w szkołach. "Kilka centymetrów śniegu", miary też mylisz. Kto i gdzie ogłasza tragedię? Informowanie o utrudnieniach nie jest ogłaszaniem tragedii, kto tak ten bezmyślny organ u ciebie zmanipulował?. Ja wsiadam do samochodu i jadę gdzie chcę. Masz dużo ograniczeń, a pamięć już zawodzi.
Do moderacji
Odpowiedz
3
2
@Już się nie uśmiechamy - psisiurki to w imie trawe malowali na zielono-dawali radę!
Do moderacji
Odpowiedz
0
1