Na A8 wznowili treningi

35
17.06.2019
Na A8 wznowili treningi
Olimpia wznowila treningi (fot. Michał Skroboszewski)
Pięć sparingów rozegra Olimpia Elbląg w letnim okresie przygotowawczym. Trener Adam Nocoń przede wszystkim musi podpisać umowę na kolejny sezon oraz skompletować drużynę, która w najbliższym sezonie nie będzie drżała o utrzymanie do ostatniej minuty. Dziś żółto – biało – niebiescy wznowili treningi. Zobacz zdjęcia.
Adam Nocoń ma kontrakt ważny do 30 czerwca. Jeżeli trener i klub nie dojdą do porozumienia może się okazać, że od 1 lipca Olimpia zostanie bez trenera. Michał Kuczałek zaczął testy w pierwszoligowym GKS – ie Bełchatów. Wiadomo, że w przyszłym sezonie w barwach Olimpii nie zobaczymy już Michała Fidziukiewicza (rozwiązał kontrakt i podpisał umowę ze Stalą Stalowa Wola) i Bartosza Nowickiego (wrócił do Arki Gdynia i trenuje z pierwszym zespołem). Ważą się losy Jakuba Bojasa, Damiana Szuprytowskiego (w tym przypadku trzeba się jeszcze porozumieć z Radomiakiem Radom, którego „Mały” jest zawodnikiem), Wojciecha Jurka, Michała Ressela, Antona Kolosova. Z tymi zawodnikami toczą się rozmowy – ale jaki będzie ich finał trudno w tej chwili prognozować.
   To pora na pozytywy: informowaliśmy już, że Sebastian Madejski, Tomasz Lewandowski i Kamil Wenger podpisali kontrakty – bramkarz na rok, stoperzy – na kolejne dwa lata. Kolejni zawodnicy mają zostać testowani już podczas najbliższego sparingu z pierwszoligową Olimpią Grudziądz (25 czerwca w Grudziądzu). Przy A8 potrzebny jest bramkostrzelny napastnik, uzupełnienia wymaga także linia pomocy. Sztab trenerski musi rozważyć też kwestię drugiego (obok Michała Balewskiego) młodzieżowca.
   Nie będzie organizowany test – mecz. W treningach będą uczestniczyć wyróżniający się zawodnicy drugiego zespołu, którzy w ubiegłą sobotę zakończyli sezon (Olimpia II zajęła 8. miejsce w tabeli IV ligi.) Drużyna, jak co rundę, będzie przygotowywała się na własnych obiektach. Dziś zawodnicy spotkali się na pierwszym po urlopie treningu. W środę przejdą testy wydolnościowe i krok po kroku będą przygotowywać się do rozpoczęcia sezonu. Liga startuje 27 lipca. Szczegółowy terminarz nie został jeszcze podany.
   
   Sparingi Olimpii Elbląg (nie będą transmitowane):

   25 czerwca – Olimpia Grudziądz (I liga; w Grudziądzu)
   29 czerwca – Arka Gdynia (Ekstraklasa; w Gniewinie)
   6 lipca – Sokół Ostróda (gr. 1 III ligi; miejsce do ustalenia)
   13 lipca – Gryf Wejherowo (II liga; Elbląg)
   20 lipca – Bałtyk Gdynia (gr. 2 III ligi; Elbląg)
   
   
Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym ZKS Olimpia Elbląg
SM

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Panowie walczyć trenować
Zks!!! (2019.06.17)

info

15  
  4
Powtórka z rozrywki.
Collieries (2019.06.17)

info

14  
  2
Jak beda tak toczone negocjacje z zawodnikami ktozy przyczynili sie zo pozostania w 2lidze to napewno spadek murowany...nie ma co sie ludzic prezes napewno nie utrzyma podstawowego skladu nawet 25procentach...niestety czeka nas nieunikniona degradacja do 3ligi sprawdzo sie moje slowa juz w najblizszym czasie.Panie prezesie szacunku wiecej dla chopakow...
Wierny fan (2019.06.17)

info

7  
  13
Jak zwykle nic nie wiadomo przed kolejnym sezonem. Kpina z kibiców.
Maczawada (2019.06.17)

info

24  
  1
Tak się składa,że utrzymanie 2 ligi to nie awans do 1 ligi.Cieszymy się przez błędy przyszłego trenera Condonii Borosa z utrzymania Olimpii w 2 lidze.Rzeczywiście po takimdorobku punktowym co zostawił.To trener Nocoń jest cudotwórcą.Spokojnie .Jedni odejdą drudzy przybędą.Michał Kuczałek dzięki Olimpii się pokazał w kraju i zaraz będzie kopał w 1 lidze a może niebawem jak Sokół wyżej.Tak trzeba rozmawiać poprzez ten argument z piłkarzami przychodzących.Nie zawsze kasa jest u zawodników na dorobku najważniejsza.Trenerze niech pan zostanie w Olimpii.My kibice takiego trenera potrzebujemy i szanujemy.
(2019.06.17)
Guminiak , mam nadzieje ze zawodnicy ktorzy przyjda , beda naprawde wzmocnieniem , z 2 zespolu to tylko Krasa sie nadaje
Kibic OE (2019.06.17)

info

9  
  1
Walka o utrzymanie. .. ?
mateusz.B, (2019.06.17)

info

6  
  1
Można się domyślać że faktycznie szykuje się powtórka z rozgrywki i prezes znów żałuję srebrników a ci co odejdą będą głównie wzmacniać trzecioligowców. Bo tam dadzą a u nas nie...
(2019.06.17)

info

12  
  1
Wróbel gdzie dalsza modernizacja stadionu miejskiego na A8 trzeba udzielić kilka informacji bo przed wyborami aktywność była duża!!!!!
(2019.06.17)

info

12  
  3
Walczyć trenować Olimpia musi panować
Z i e l a r z (2019.06.17)

info

6  
  4