Seniorzy kierują się na zdrowie

12
13.11.2019
Seniorzy kierują się na zdrowie
Jerzy Ruczyński opowiadał o ziołach (fot. Michał Skroboszewski)
O ziołach i sposobach i użytkowania opowiadał dziś seniorom Jerzy Ruczyński. Spotkanie z elbląskim zielarzem zapoczątkowało IV edycję kampanii „Kierunek Zdrowie”. Zobacz zdjęcia.

W Ratuszu Staromiejskim odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu „Kierunek Zdrowie”. To kampania elbląskiego Urzędu Miasta skierowana do seniorów.

- Mamy okazję spotkać się z ludźmi, którzy mają dużą wiedzę, doświadczenie w różnych dziedzinach – mówił Witold Wróblewski, prezydent Elbląga na inauguracji kampanii.

Tematem pierwszego spotkania były zioła i możliwości ich wykorzystania. Ciekawie opowiadał o nich Jerzy Ruczyński, elbląski zielarz.

- Czasami wydaje się nam, że wszystko wiemy, a w rzeczywistości zapominamy o niektórych rzeczach – mówił Jerzy Ruczyński.

Na wykładzie nie brakowało ciekawostek i informacji, które nie są powszechnie znane.

- Nie wszystkie soki należy stosować. Mówimy np., że pokrzywa jest bardzo bezpieczna. Nie do końca. Można ją pić, ale maksymalnie pięć razy w ciągu dnia – mówił elbląski zielarz.

Spotkania w ramach cyklu „Kierunek zdrowie” będą organizowane w każdą kolejną środę o godz. 13.30. Dla stałych uczestników organizatorzy przygotowali losowanie nagród na ostatnim (18 grudnia) spotkaniu. Żeby wziąć udział w losowaniu trzeba być minimum na czterech spotkaniach.

SM

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Super projekt działań dla osób starszych. Gratuluję. Czy Prezydent naprawdę musi osobiście brać udział w tych działaniach. .. .. jest wiele ważnych i trudnych tematów gdzie trzeba szybko i skutecznie działać: ciepło, Góra Chrobrego. .. ..
100%elblążanin (2019.11.13)
Bierze udział tam, gdzie Nie ma na horyzoncie problemów. Tam gdzie są, to wyśle Nowaka.
(2019.11.13)

info

6  
  1
a może Wroblewskiego ziołami nafaszerują i zacznie chłop coś robić? nigdy nic nie wiadomo, czekam na występy Kaszpirowskiego i wspolne z Wroblewskim liczenie: adzin, dwa, tri itd.,...wiem, ze prezydent zrobi wszystko aby miasto kwitło,
Sztyblety (2019.11.13)

info

7  
  1
a kiedy Pan prezydent spotka się z młodymi ludzmi z tego miasta, wielu z nich skonczyło studia, szuka pracy w Elblągu, niech Pan prezydent opowie im dlaczego miasto jest dosłownie pustynią w zakresie ofert zatrudnienia, jeżeli nie będzie pracy dla młodych to miasto umrze,zielarze i paramedycyna nie pomoże,
fugi (2019.11.13)

info

5  
  0
te zioła to by sie przydały prezydentowi żeby mu trochę rozjaśnić umysł
(2019.11.13)

info

4  
  0
Epickie władze upadłego miasta i zielarz ...jak w Caracas
(2019.11.13)

info

4  
  1
A może w Radzie Miasta zasiądzie Jackowski i pomoże bo tam straszna krótkowzroczność radni w jakimś nim wymiarze ugrzęźli .I wtedy i te zioła się jakoś przydadzą . Na marginesie sporo prezio ma czasu jak na takie banialuki chodzi No chyba ,że po robocie ale wtedy to tytuł trzeba zmienić na „Po godzinach „
(2019.11.13)

info

2  
  0
Miasto seniorów wypromował nasz miłościwy Pan.
(2019.11.13)

info

2  
  1
Zioło tez jest ważne
(2019.11.13)
@fugi - młodym to ten pan nie ma nic do zaoferowania.
(2019.11.14)

info

1  
  0