Kradzieże na cmentarzach
W ostatnich dniach funkcjonariusze odnotowali kradzieże kilku torebek pozostawionych bez opieki przy grobach na cmentarzu Dębica. Złodzieje wykorzystali moment nieuwagi osób sprzątających i oddalili się z łupem. W tego typu przypadkach tracimy nie tylko pieniądze, ale także dokumenty, klucze do mieszkań czy karty płatnicze. Łupem przestępców padają również znicze i kwiaty pozostawione na grobach. Policjanci przypominają, że nawet krótkotrwałe pozostawienie torebki, plecaka czy saszetki bez nadzoru może skończyć się utratą cennych przedmiotów.
Funkcjonariusze patrolują rejony elbląskich nekropolii. Komendant Miejski Policji w Elblągu polecił zwiększyć patrole, które przeprowadzają zarówno policjanci umundurowani, jak i nieumundurowani funkcjonariusze kryminalni. Ich obecność ma zwiększyć bezpieczeństwo odwiedzających, a przede wszystkim zatrzymać potencjalnych złodziei.
Aby nie stać się ofiarą kradzieży, pamiętajmy o kilku podstawowych zasadach:
Zbliżające się święta to czas zadumy, refleksji i pamięci o bliskich. Nie zapominajmy jednak o własnym bezpieczeństwie. Kilka prostych zasad pozwoli nam uniknąć przykrych niespodzianek i spokojnie przeżyć ten szczególny okres.