Elbląski SOR znów w telewizji

102
27.08.2025
Elbląski SOR znów w telewizji
Elbląski SOR po modernizacji (fot. Michał Skroboszewski, arch. portEl.pl)
Reporterzy TVP wrócili na elbląski Szpitalny Oddział Ratunkowy w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym. Po reportażu o śmierci pana Ryszarda do telewizji zgłosili się kolejni pacjenci, którzy nie zostali przyjęci na elbląskim SOR-ze mimo poważnych objawów, mogących sugerować poważne schorzenia.

Młody mężczyzna z silnym bólem brzucha, zawodowy kierowca z bólem pleców po upadku ze schodów, starsza kobieta po dwóch operacjach kręgosłupa (niedawno upadła). Trafili na Szpitalny Oddział Ratunkowy w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu i zostali odesłani do domu. Łączy ich osoba lekarza, który miał wówczas dyżur na SOR-ze podczas wizyt.

Reporterzy TVP wrócili na elbląski Szpitalny Oddział Ratunkowy, po tym jak opisali przypadek pana Ryszarda, który zmarł po wizycie na elbląskim SOR. I przedstawili kolejne przypadki. W programie poinformowano też o podpisaniu z lekarzem umowy o czasowym zaprzestaniu realizacji umowy na udzielenie świadczeń zdrowotnych na rzecz szpitala do czasu szczegółowego wyjaśnienia sprawy.

 

Więcej w programie "Reporterzy" w TVP.

 

Od redakcji: Wysłaliśmy pytania do szpitala wojewódzkiego w sprawie decyzji, jakie podjęła dyrekcja na temat funkcjonowania SOR po publikacji reportaży w ogólnopolskich telewizjach. Czekamy na odpowiedzi.

.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Niespodziewana i raczej niechciana reklama Elbląga
(2025.08.27)

info

66  
  1
no i dobrze, patologię trzeba nagłaśniać w każdym zawodzie.
okoniowaty (2025.08.27)

info

131  
  2
Elbląg to przygnębiająca i smutna mieścina... instytucje które mają nam pomagać robią wręcz odwrotnie.
(2025.08.27)

info

80  
  24
Wystarczyło im 8 lat żeby zniszczyć wszystko w naszym kraju.
100 mln na salceson (2025.08.27)
Siatka po, policja, sadownictwo i lekarze 2 i 3 wladza w polsce plus 4 lekarze. Uwazaja sie za nietykalnych. To oni rzadza naszym miastem i na 2 glosujecie. Tu nie sa juz wazne przekonania wyborcze tylko zeby swoich obstawic na stanowiska i stanowic nad innymi wyzsza kaste. Nam niepodskoczycie!
Ani z pis ani z po (2025.08.27)
Redakcjo, powinnaś wysłac pytania o decyzje do zwierzchników tego szpitala i jej dyrekcji bo to co opsują telewizje to już naprawdę słów braknie.
(2025.08.27)

info

43  
  2
Dzisiaj lekarze niestety myślą tylko o zarobku a nie faktycznej pomocy. Latałem po lekarzach (i na NFZ i prywatnie) z powodu problemów z mocnym bólem nóg i stóp. Ortopedzi odsyłali mnie do reumatologów, reumatolodzy do fizjoterapeutów, fizjoterapeuci do ortopedów. Wszyscy cię dzisiaj traktują jak przysłowiowego gorącego ziemniaka. Ale oczywiście przy okazji za wizytę skasują pełną cenę.
Kkkkk1 (2025.08.27)

info

98  
  1
Ktoś z "góry" zdecydował że paniwklapkach nie wystartuje w następnych wyborach.
neon (2025.08.27)

info

37  
  4
Może tych lekarzy przenieść na inną parafię i sprawa załatwiona. W innych " zawodach " tak robią i wszyscy są zadowoleni. Tu jest Polska
Tradycje polskie (2025.08.27)

info

36  
  9
Tam jest niestety nie kompetentna ekipa. Łaskę robią że ktoś przyjdzie
Aaaa111 (2025.08.27)