Dwa oblicza Olimpii

21
18.01.2020
Dwa oblicza Olimpii
Olimpia Elbląg (w białych koszulkach) przegrała z Olimpią Grudziądz 1:2 (fot. Anna Dembińska)
W pierwszej połowie meczu z Olimpią Grudziądz wystąpili piłkarze, którzy jesienią walczyli w II lidze. I poniżej pewnego poziomu nie zeszli. W drugiej części meczu na boisku pojawili się zmiennicy i poziom gry spadł. Ostatecznie elblążanie przegrali z Olimpią Grudziądz 1:2. Zobacz zdjęcia z meczu.

Dwie różne połowy obejrzeli ci kibice, którzy zdecydowali się obejrzeć sparingowy mecz pomiędzy Olimpią Elbląg, a Olimpią Grudziądz. W pierwszej części spotkania żółto-biało-niebiescy dotrzymywali kroku rywalom, którzy rundę jesienną zakończyli na 5. miejscu w I lidze.

Olimpijczycy z Elbląga pierwsi wyszli na prowadzenie. Siłą elblążan w rundzie jesiennej były stałe fragmenty gry i to właśnie wykorzystali podopieczni Adama Noconia. Damian Szuprytowski dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne gości, a tam piłkę do siatki skierował Michał Miller.

Niestety był to jedyny gol, który dziś zdobyli podopieczni Adama Noconia. Goście wyrównali w 17. minucie, kiedy po faulu na Jose Embalo sędzia podyktował rzut karny. Do piłki podszedł sam poszkodowany i pokonał Sebastiana Madejskiego.

W pierwszej części meczu ze strony żółto-biało-niebieskich brakowało m.in. strzałów z dystansu, wykończenia akcji.

- W pierwszej połowie graliśmy dobrze, wysokim pressingiem. Szkoda tej straconej bramki, ale ta„żelazna jedenastka” poniżej pewnego poziomu nie zeszła. Na tle czołowego zespołu z I ligi nie wyglądaliśmy źle – tak Adama Nocoń, trener Olimpii Elbląg skomentował pierwszą połowę dzisiejszego meczu w wykonaniu jego podopiecznych.

W drugiej części meczu trener zdecydował się sprawdzić formę zmienników. I niestety – poziom gry, dyscyplina na boisku spadła. Goście udokumentowali swoją przewagę bramką Roberta Ziętarskiego w 65. minucie. Trzeba jednak oddać Pawłowi Rutkowskiemu, że w tej części spotkania kilkakrotnie uchronił swój zespół od utraty kolejnych bramek.

W drugim sparingu wystąpili tylko piłkarze Olimpii: pierwszego zespołu, rezerw i Jakub Branecki z Akademii. Problemem w rundzie wiosennej może okazać się szczupłość kadry, z której z powodu kontuzji wypadli już Bruno Żołądź i Eryk Filipczyk.

- Chciałbym testować zawodników, ale muszę dostać zielone światło z klubu. Nie będę przecież sprawdzał piłkarzy, na których potem nie będzie środków finansowych – tak Adam Nocoń odniósł się do braku zawodników testowanych w sparingach Olimpii. - Ale uważam, że jeżeli ten zespół ma normalnie funkcjonować w lidze, to wzmocnienia są potrzebne.

Następny mecz Olimpijczycy rozegrają w kolejną sobotę. W Elblągu podejmą ligowego rywala – Elanę Toruń.

 

Olimpia Elbląg – Olimpia Grudziądz 1:2 (1:1)

Bramki: 1:0 – Miller (9. min.), 1:1 – Embalo (17 min., karny), 1:2 – Ziętarski (65. min.)

 

Olimpia Elbląg (I połowa): Madejski – Sedlewski, Lewandowski, Wenger, Balewski, Miller, Kuczałek, Krasa, Demianiuk, Szuprytowski, Brychlik

 

Olimpia Elbląg (II połowa): Rutkowski – Morys Wierzba, Kuczałek, Balewski, Kiełtyka, Bednarski, Krasa, Demianiuk, Ryk, Brychlik. W drugiej połowie na boisku pojawili się też: Milanowski, Ziewiec, Branecki, Kapłon, Prytuliak

 

Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym ZKS Olimpia Elbląg

SM

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Trenerze, żadnego zielonego światła nie będzie. Przecież pan dobrze wie że Guminiak zalega z wypłatami i to duża kwotę drużynie. O tym wiedzą wszyscy. Pan też. Więc po co ten tekst? Pan się modli żeby imperator nie sprzedał jakiegoś grajka z podstawowego składu za pana plecami bo to jest prawdopodobne.
Bololo (2020.01.18)
A stomilowcy dostali baty od Stężycy w 3 sparingu 6:1.Brawo Stężyca...
Jony (2020.01.18)
Bojas coś uderzył??
(2020.01.18)
Babcię klozetową. Dwa razy.
(2020.01.18)
Żeby Ciebie nie trafił raz.
(2020.01.18)
Trafił. Płakałem. Ze śmiechu.
(2020.01.18)
Ciekawe ? Czy wygraja cos na wiosne-- jak do tej pory wszystko zgodnie z planem ,Rumcajs zadowolony-- nawet raz zostal trafiony, ale plakal ze smiechu ., zobaczcie szanowni pilkarze dla kogo wy gracie . Bajos kiedy gral dla Olimpii i strzelal gole byl ok . To samo trenerzy kiedy odchodza sa be .A wiecie kto buduje te relacje - ci sami co im nie placa i nie zalezy im aby klub awansowal Po tych samych wpisach widac , ze nie ma grac dla kogo.Kto zechce grac -jesli nie ma dla Was odrobiny szacunku.
Fala (2020.01.18)

info

3  
  5
Dajcie spokój, nie jestem wyborcą prezesa wręcz przeciwnie, Niech chłopaki spokojnie łapią formę I tyle w temacie.
(2020.01.18)
Walczyć trenować Olimpia musi panować
Z i e l a r z (2020.01.18)

info

5  
  2
Większości stękaczy nigdy nie było na Agrykola, nie przejmuj się nimi
Z i e l a r z (2020.01.18)