Inwestują dla efektu

7
19.09.2016
Inwestują dla efektu
Nowe okulary, nowy ekran, lepszy efekt (fot. Anna Dembińska)
Zmodernizowany system 3D i nowy ekran ze srebrną powłoką mają poprawić jakość odbioru tego, co jest wyświetlane na dużym ekranie. Do tego okulary, które widz może nabyć i zabierać na kolejne, trójwymiarowe seanse. Kino Światowid inwestuje w trosce o komfort widza, ale i po to, by stać się konkurencyjnym dla multipleksów. - Jesteśmy kinem tradycyjnym, wiele inicjatyw realizujemy od blisko 40 lat, ale chcemy być także kinem nowoczesnym - mówi dyrektor CSE Światowid Antoni Czyżyk.
Inwestycja kosztowała 80 tys. zł, z czego połowę wyłożył PISF. Wystarczyło na zakup i instalację specjalnego ekranu i nowego systemu 3D na Dużej Sali kinowej (323 miejsca), co pozwoli na rozszerzenie możliwości działalności filmowej i wzrost atrakcyjności i konkurencyjności kina Światowid. Nowością są również nowe okulary, które widz może zakupić przed wejściem na seans trójwymiarowy i korzystać podczas kolejnych.
   - Poprzedni system 3D, który działał w dużej sali generował duże koszty utrzymania, przede wszystkim z powodu używania okularów wielorazowego użytku - przypomina dyrektor CSE Światowid Antoni Czyżyk. - Kino ponosiło koszty ich mycia i konserwacji, a także koszty zakupu nowych. System kina trójwymiarowego, który posiadaliśmy, powodował także szybsze zużycie lampy (4000 W), a mimo wszystko obraz był o wiele ciemniejszy niż w przypadku projekcji 2D. W ramach projektu wymieniliśmy ekran kinowy o wymiarach 11,4 x 5, 6 m na nowszy, o podwyższonej jasności, wyższym współczynniku odbijania światła, dostosowany do współpracy z polaryzacyjnym systemem 3D. Zakupiliśmy też nowy system 3D pracujący w technologii polaryzacyjnej i kompatybilny z obecnym projektorem cyfrowym 2K typu Barco oraz jednorazowe okulary 3D dla dorosłych i dzieci.
   Nowa, lepsza jakość ma skusić widzów do odwiedzania Światowida. A zapowiada się znakomita filmowa jesień, ale i zima. Będą przede wszystkim projekcje seansów z najnowszego repertuaru. Jest to przekrój kina światowego, filmy dla wszystkich kategorii wiekowych i z każdego gatunku filmowego.
   - Jesteśmy kinem tradycyjnym, ale chcemy być także nowoczesnym - dodaje dyrektor Czyżyk.
   Światowid wyświetli więc m.in. i "Bridget Jones 3", "Sekretne życie zwierzaków domowych", "Pitbull. Niebezpieczne kobiety", "Wołyń" czy "Łotr 1. Gwiezdne wojny". Będzie też nadal wierny artystycznym i eksperymentalnym formom.
   - Od blisko 40 lat realizujemy repliki Festiwalu Filmowego w Gdyni, dziś startuje kolejna edycja - mówi Natalia Piotrowska, kierownik kina Światowid. - Przez sześć kolejnych dni pokazane zostaną wybrane filmy, które będą wyświetlane w Gdyni. Myślę, że atrakcją dla widza będzie spotkanie z Dawidem Ogrodnikiem po seansie "Ostatniej rodziny" (23 września). Przypominamy też, że trwa Festiwal Filmowy Kino Dzieci. Prezentowane są produkcje z całego świata - od Niemiec i Holandii, przez Szwecję i Norwegię, po odległą Koreę Południową. To obraz rozrywka, ale i okazja do wzruszeń i przygód dla dzieci cztero-, sześcio-, a nawet dwunastoletnich.
   Kino Światowid kontynuuje również program Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. To cykliczne projekcje kinowe dla uczniów. Każdy pokaz poprzedza prelekcja multimedialna wprowadzająca widzów w tematy podejmowane na ekranie.
   
A

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

kiedy rozbudowa Światowida mr Czyżyk i doradco Wróbla z Iławy?
(2016.09.19)

info

3  
  0
szacun, że Światowid jeszcze istnieje. Nie chodzę do multikina, nie kupuję w biedronkach i kerfurach. .. nie wspieram bezrobocia w swoim mieście.
AK-AntyKorpo (2016.09.19)
A co to ma wspólnego z bezrobociem? Kupując w Biedronce i oglądając filmy w konkurencyjnym kinie sprawiasz, że mniej ludzi pracuje w Elblągu? Ciekawe!
(2016.09.19)
To proste w: Multikinie, Biedronce, Carrefour nie pracują elblążanie:)
(2016.09.19)
A kto pracuje w Biedronce, imigranci z Portugalii?
(2016.09.19)
Jestem niezwykle pozytywnie zaskoczony. Dokładnie takie spostrzeżenia nt. systemu 3D w Światowidzie miałem i to właśnie kierowało moje kroki na sale z projekcją 2D. Jeśli faktycznie jasność została poprawiona to wracam do was jako widz. Ps. Multikino ciągle błe;)
SUPERzaskoczenie (2016.09.19)

info

2  
  0
Oby jeszcze godziny seansów ambitniejszych filmów były dogodniejsze. Puszczanie dobrego filmu koło godziny 16,albo tylko na 20.30 czy 20.24,albo w weekend koło 15 potrafi nieźle zirytować i zniechęcić nawet wielbiciela Światowida. Proszę nie oglądać się wyłącznie na komerchę, bo stracicie wiernych widzów.
elle (2016.09.20)

info

1  
  0