Zielone światło dla kolejnych sklepów

67
13.06.2022
Zielone światło dla kolejnych sklepów
(fot. wizualizacja inwestora)
Prezydent Elbląga wydał pozwolenie na budowę parku handlowo-usługowego u zbiegu ul. Królewieckiej i Fromborskiej. Dzisiaj w tym miejscu znajdują się budynki po firmie odzieżowej, które mają być rozebrane.

Inwestorem jest Retail Partners z Warszawy, która planuje rozpoczęcie budowy jeszcze w tym roku, a jej zakończenie w czwartym kwartale przyszłego roku. Ma już pozwolenie na rozbiórkę istniejących tu budynków po dawnych Zakładach Przemysłu Odzieżowego Truso (w ostatnich latach działała tu firma Corinna, wcześniej Bianca) i na budowę parku handlowo-usługowego o powierzchni ok. 11 tys. m kwadratowych.

- Projektowany Park Handlowo-Usługowy to obiekt jednokondygnacyjny złożony z dwóch budynków (o wysokości do 7 m), w których zlokalizowane zostaną lokale handlowe i usługowe, w tym lokale gastronomiczne. W planowanych obiektach planuje się czasowe magazynowanie towarów i ich sprzedaż. Budynki będą usytuowane przy parkingu zorganizowanym na poziomie terenu z łatwym dostępem z otwartej przestrzeni publicznej w ramach zjazdów z ulicy dojazdowej do parku – czytamy w dokumentacji inwestora, która została złożona w elbląskim ratuszu.

Miejsc parkingowych ma być 218, wjazd do planowanego parku handlowo-usługowego będzie możliwy od strony Fromborskiej i Królewieckiej.

Zielone światło dla kolejnych sklepów
W tym miejscu ma powstać park handlowo-usługowy (fot. Anna Dembińska)

- Z naszych analiz wynika, że północno - wschodnia część Elbląga jest zdecydowanie niedoinwestowana z punktu widzenia nasycenia powierzchnią handlową. Występują tu jedynie obiekty spożywcze, natomiast mieszkańcy zarówno Kamionki, jak okolic ul. Fromborskiej i rozwijających się mieszkaniowo terenów, pozbawieni są nowoczesnych obiektów handlowych, które zapewniałyby mieszkańcom możliwość zrobienia wygodnych i szybkich zakupów. Chcielibyśmy tu umieścić kilkanaście sklepów z różnych branż (również nie prowadzących obecnie działalności w mieście), zaspokajających podstawowe potrzeby mieszkańców Elbląga i okolicy. W przypadku realizacji inwestycji na pewno będą też powierzchnie przeznaczone dla lokalnych usług, typu kawiarnia, restauracja, kwiaciarnia, cukiernia itp. Nie planujemy w obiekcie lokować supermarketu spożywczego, z uwagi na sąsiadujący z nieruchomością supermarket nie jest on niezbędny w obiekcie – mówił nam jeszcze w lipcu ubiegłego roku Piotr Wisłocki z Retail Partners.

Planowana inwestycja jest zgodna z planem zagospodarowania przestrzennego, który przewiduje w tym miejscu zabudowę usługową i techniczno-produkcyjną.

RG

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Na co nam tyle sklepów przy obecnej drożyźnie i ratach kredytów 100% wyższych niż przewidywano. ?????
Łomatko (2022.06.13)
Kto w tych sklepach będzie kupował i za co?
Adam J. (2022.06.13)
@Adam J. - niepracujące matki z czwórką dzieci za nasze pieniądze będą robić zakupy, to 500+, tam 300+, i dopłata do energii, czynszu, węgla, a za chwilę jeszcze do tipsów będą dopłać byle dalej nie pracowała ale głosowała za Pis
ell444 (2022.06.13)
@ell444 - Kto Ci broni mieć dzieci, miej je i zobaczysz czy 500 zł to jest kwota która wystarczy na wydatki zwiazane z dzieckiem.
(2022.06.13)
@ell444 - Noo to nsie uzbiera na 6 osob 3000,zl. Zyc nie umierac. Nie wiem po co. to piszesz. Acha no tak wyboey ida juz placa za aktywnosc. Jak byc nie zauwazyl to jestesmy krytykowani za to ze te socjalne programy sa za niskie jak na europejskie standardy. I slusznie. Byle jakie mieszkanie wynajem to 2k a ty olaczesz o 500 zl na dziecko. Przeciez to sa wieksze zakupy. Co za hipokryzja.
Momonga (2022.06.13)
I to jest dobra wiadomość.... nieużytki zamienia się w miejsca pracy. Więcej tego typu inwestycji. P. s.nie zapominajcie o nowych, jeszcze nieobecnych Markach w Elblągu! Dość już mamy mediaexpertow, czy lidlow.
(2022.06.13)
Są osoby, które nie mogą mieć dzieci. Dlaczego więc, mają dokładać się do wychowania Twoich?
(2022.06.13)
Dlatego że te dzieci będą pracować na Twoją emeryturę.
(2022.06.13)
Architektura jak na Nowowiejskiej...
mkt (2022.06.13)

info

11  
  1
oto dowod na upadek tego miasta. firmy przerabiane na tandetne zagraniczne sklepy z lichej jakosci towarem. kolej zaorana dworce sprzedane.
szokk (2022.06.13)