Zarząd w górę rzeki

37
13.05.2025
Zarząd w górę rzeki
Fot. Mikołaj Sobczak, arch. portEl.pl
Miasto ogłosiło przetarg na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej i wykonanie robót budowlanych zabytkowego budynku przy Warszawskiej 55 w Elblągu. Jak już informowaliśmy na portElu, ma być tam nowa siedziba Zarządu Portu Miejskiego.

Inwentaryzacja obiektu, opracowanie programu prac konserwatorskich i projektu budowlanego, wykonanie przedmiaru i kosztorysów robót, uzyskanie zgód i pozwoleń oraz przeprowadzenie szeregu robót budowlanych, w tym remontu pomieszczeń – to zadania, które czekają wykonawcę wyłonionego w trwającym przetargu.

Przypomnijmy, że o nowej siedzibie Zarządu Portu Morskiego pisaliśmy jako pierwsi we wrześniu zeszłego roku. Ma nią zostać budynek przy ul. Warszawskiej 55, w którym przez lata działały organizacje pozarządowe, m.in. stowarzyszenie „Elbląg Europa”. Miasto rozwiązało jednak umowę najmu, przekazując stowarzyszeniu na jego działalność inną siedzibę (przy ul. Kosynierów Gdyńskich), a w to miejsce chce przenieść siedzibę Zarządu Portu Morskiego, działającą od lat przy ul. Portowej.

Stosowną uchwałę w sprawie nieodpłatnego przekazania budynku na ten cel podjęła Rada Miejska 12 listopada 2024 r.

- Wyraża się zgodę na wniesienie przez Gminę Miasto Elbląg do Zarządu Portu Morskiego Elbląg Spółka z ograniczona odpowiedzialnością, jako wkład niepieniężny (aport), prawa własności zabudowanej nieruchomości stanowiącej własność Gminy Miasto Elbląg, położonej w Elblągu przy ul. Warszawskiej 55, oznaczonej w ewidencji gruntów i budynków w obrębie 15, jako działka nr 223/3 o pow. 0,1029 ha, dla której Sąd Rejonowy w Elblągu prowadzi księgę wieczystą nr EL1E/00097664/1, celem objęcia nowych udziałów – czytamy w uchwale RM.

Kryteria brane pod uwagę w ogłoszonym przetargu to cena (60 proc.) i okres gwarancji (40 proc.). Termin składania ofert upływa 30 maja. Zwycięzca przetargu będzie miał trzy miesiące na przygotowanie dokumentacji, a następnie kolejne trzy miesiące od daty uzyskania pozwolenia na budowę na wykonanie prac.

oprac. TB

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Gdzie nie spojrzeć, opuszczone i zaniedbane budynki po Harcerzach. Polecam im teraz zabytkowy, pusty budynek przy ulicy Warszawskiej po prawej przy wylocie na Malbork
(2025.05.13)
Port morski a wszystko w ruinie, tu niestety ogromna zasługa władz miasta, która w żadnym roku nie przeznaczyła ani złotòwki w budžecie na port -, Tolkmicko, Frombork przeznaczyło na modernizację swoich portów miliony, a my.. o ironio - pomniczek dewastatorów I lkwidatoròw- co on ma symbolizować panie kontynuatorze polityki poprzednika ???
No co?. (2025.05.13)
@No co?. - - nieróbstwo... proste, to dziś takie modne I wygodne.. zrobimy to co nam Unia wskaże I pokaże - czyli środkowy pluszek, tak jak kopalnie, mamy pozamykać a ich kopalnie, - czeskie I niemieckie w sąsiedztwie Turoszowa są cacy a nasza be.
No nie. (2025.05.13)
Willa Thiessena. Zabytek i historia Elbląga. Mam nadzieję że nie zburzą tego domu jak mają w zwyczaju pozbywać się zabytków. Temat rzeka...
MEMblong (2025.05.13)
Zarząd musi mieć odpowiednie warunki. Zrozumiałe.
Tulej . (2025.05.13)

info

13  
  6
to UM nie ma nikogo aby opracował taką dokumentację ???? tylu kierowników, fachowców a wszystko zlecają zewnętrznym dziko powiązanym firmą HAŃBA PANIE PREZYDENCIE
DSKOEICSIM (2025.05.13)
a MISSAN nie mógłby opracować takiej dokumentacji ??? jakie oszczędności w kieszeni ???
eerg (2025.05.13)

info

6  
  7
No i kiedy ten magiczny port na zawsze odmieni życie wszystkich mieszkańców Elbląga? Czekam i czekam i w związku z tym czekaniem, dostaję jedynie coraz wyższe rachunki za wszystko! Gdzie te setki miliardów z KPO? Dwa lata uśmiechnięta koalicja rządzi i nadal nie ma tych miliardów, dzięki którym tak wspaniale będzie się żyło wszystkim Polakom!
matrix (2025.05.13)

info

9  
  12
To jaki to w końcu jest port - miejski czy morski, bo jak miejski to pomniczek w tym porcie absolutnie wystarcza do obsrywania go przez Wróble.
Dzięcioł. (2025.05.13)

info

20  
  6
To ten przeniesiony z 22 lutego ?
(2025.05.13)