Trybunalska 7 pod młotek

28
06.07.2022
Trybunalska 7 pod młotek
Budynek przy ul. Trybunalskiej 7 ma ok. 1,7 tys. m kw. powierzchni (fot. Anna Dembińska, archiwum portEl.pl)
Pięć lat temu władze Elbląga kupiły za 1,3 mln dwa budynki od PZU – przy ul. Trybunalskiej i Łączności. Pierwszy z nich ma być wkrótce wystawiony na sprzedaż. Rzeczoznawca wycenił go na 3 mln złotych netto.

Zgodę na sprzedaż obu budynków Rada Miejska wyraziła pod koniec ubiegłego roku. Wkrótce pierwszy z nich – przy ul. Trybunalskiej 7 – ma być wystawiony na sprzedaż. Pochodzi z 1920 r., ma ok. 1,7 tys. m kw. powierzchni użytkowej i znajduje się na działce o powierzchni 511 m kw. Rzeczoznawca wycenił go na 3 mln złotych netto. Prezydent Elbląga wydał właśnie zarządzenie, które otwiera drogę do ogłoszenia przetargu na sprzedaż.

Początkowo budynek przy ul. Trybunalskiej miał być wyremontowany na potrzeby urzędników i obsługi mieszkańców, ale do żadnych prac nie doszło. Miały się tu przeprowadzić m.in. departament świadczeń rodzinnych z ul. Jaśminowej, Zarząd Budynków Komunalnych z ul. Ratuszowej i Hetmańskiej, referat zdrowia z ul. Kosynierów Gdyńskich, Zarząd Dróg z ulicy Czerwonego Krzyża czy Miejski Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej z al. Tysiąclecia.

- Na parterze chcemy urządzić salę obsługi mieszkańców korzystających ze świadczeń rodzinnych. Obecna sala przy ul. Jaśminowej jest za mała, by na przykład obsłużyć wszystkich zainteresowanych dodatkami z programu 500 plus – przekonywał jeszcze w 2016 roku Artur Zieliński, sekretarz miasta.

Remont miał wówczas kosztować 2,2 mln złotych. Na tyle przynajmniej szacowali go urzędnicy. W przetargu, który ogłoszono w 2017 roku, oferty firm sięgnęły kwot 3,8-3,9 mln zł i prezydent zdecydował o unieważnieniu postępowania. Kolejnego przetargu już nie ogłaszano, a kilka lat później zapadła decyzja o sprzedaży nieruchomości.

Drugi z budynków – przy ul. Łączności 3, miał być przekazany Elbląskiemu Towarzystwu Budownictwa Społecznego do zaadaptowania na mieszkania. Z planów władz miasta też nic wyszło i ta nieruchomość również ma być przeznaczona do sprzedaży. Jej wyceny jeszcze nie znamy.

Budynek przy ul. Łączności 3 pochodzi z 1904 r., ma ok. 750 m kw. powierzchni użytkowej i znajduje się na działce o powierzchni 541 m kw. Część pomieszczeń jest użytkowana przez najemców, którzy mają umowy z Zarządem Budynków Komunalnych.

RG

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Marnotrastwo. Odkąd rządzi pis to normalne
(2022.07.06)
Tylko problem w tym, że w Elblągu nie rządzi PIS tylko POplecznicy.
Problem (2022.07.06)
Ile rocznie kosztuje ogrzewanie, energia, sprzatanie, ochrona tylu miejsc? Byłby jeden budynek Trybunalska7 koło ratusza o wiele taniej, sprzedać to co się ma przeprowadzić i pieniądze na remont, a "Miały się tu przeprowadzić m. in. departament świadczeń rodzinnych z ul. Jaśminowej, Zarząd Budynków Komunalnych z ul. Ratuszowej i Hetmańskiej, referat zdrowia z ul. Kosynierów Gdyńskich, Zarząd Dróg z ulicy Czerwonego Krzyża czy Miejski Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej z al. Tysiąclecia. " W parterze bym zrobił dowody osobiste a nie gdzieś na zapleczu.
Zostawić Trybunalska7 (2022.07.06)
Do czego doprowadzono to fajne i przyjazne niegdyś miasto? Widać, słychać i czuć!
(2022.07.06)
Zniszczyć sprzedać a pieniądze rozp.....
(2022.07.06)

info

43  
  4
Az tak jestes gł.... ? A w ogole to wstyd towarzyszu, wstyd.
(2022.07.06)
O ile pamięć mnie nie myli mimo antypatii do Pisu, ale rządzili tu rok moze parę mięsiecy więc chyba najmniej za stan miasta ponoszą winę! Mamy tu całą plejadę gwiazd, których gwiazda zaczyna blaknąć, ale jest tez odpowiedzialność za gospodarkę, finanse, krajobraz, społeczność! Ludzie dzis liczą kazdy grosz, ktory placą z podatków i chcą widzieć tego porencjalne efekty
(2022.07.06)

info

24  
  2
Widziałem jak nowe śmietniki tam wstawiali - chyba jest tam podręczny magazyn
lipa (2022.07.06)

info

7  
  0
Tyle było krzyku z willą na ul. Piechoty, że ktoś kupił i sprzedał za wyższą cenę - to teraz różnicę w cenie dostanie PZU ?
link 2 (2022.07.06)
A od kiedy, to w Magistracie rządzi PIS ???
Kondek (2022.07.06)