Oni przebudują ulicę 13. Pułku

41
17.04.2025
Oni przebudują ulicę 13. Pułku
(fot. Anna Dembińska, archiwum portEl.pl)
Firma MTM z Gdyni wygrała przetarg na rozbudowę ulicy 13. Pułku Przeciwlotniczego. Będzie miała siedem miesięcy na realizację inwestycji od daty podpisania umowy. Koszt prac to 2 mln 915 tys. złotych.

Rozbudowa, poszerzenie i wprowadzenie na ul. 13. Elbląskiego Pułku Przeciwlotniczego ruchu dwukierunkowego ma być pierwszym etapem zmniejszenia natężenia ruchu na ul. Bema, ma też skrócić czas przejazdu służb ratowniczych i podróżujących m.in. od ul. Grottgera, Łęczyckiej do ul. Królewieckiej czy Fromborskiej

Prace, jak informuje biuro prasowe ratusza, obejmą przebudowę istniejącego skrzyżowania ul. Kościuszki z ul. 13 Elbląskiego Pułku Przeciwlotniczego na rondo, rozbudowę ulicy 13 Elbląskiego Pułku Przeciwlotniczego na odcinku od skrzyżowania z ul. Kościuszki do skrzyżowania z ul. Saperów, poszerzenie jezdni do szerokości 6 m, by umożliwić ruch dwukierunkowy, przebudowę i budowę chodników, kanalizacji deszczowej, oświetlenia ulicznego, usunięcie kolizji z infrastrukturą techniczną".

Na przetarg na wykonanie prac swoje oferty przesłało 9 firm. Wygrała MTM z Gdyni, która realizowała już w Elblągu m.in. budowę wiaduktu na Zatorze czy przebudowę ul. Związku Jaszczurczego z wlotem w al. Grunwaldzką. Na realizację prac zwycięzca przetargu będzie miał 7 miesięcy od daty podpisania umowy.

Elbląg pozyskał na rozbudowę ul. 13 Pułku Przeciwlotniczego dofinansowanie w wysokości ponad 2,8 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

red. na podst. informacji UM Elbląg

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Dajcie tu jakąś mapkę tego projektu.
(2025.04.17)
Poszerzenie ? A jak to będzie wyglądało z Rodzinnymi Ogrodoami Działkowymi, które są w sąsiedztwie ?
RozrzutnikGnoju (2025.04.17)
@RozrzutnikGnoju - odszkodowanie
(2025.04.17)
@RozrzutnikGnoju - Prawda jest taka że okoliczne ogrody działkowe mieszczą się na gliniastej ziemi a działki na Zatorzu gdzie jest żyzny "czarnoziem" leżą odłogiem. Tu powinna istnieć niska zabudowa wielorodzinna jak na osiedlach "Nad Jarem" " Kamionka" z dużą ilością nasadzeń drzewami.
(2025.04.17)
Oby tylko ta inwestycja nie sparaliżowała miasta w okresie letnim. Ci, którzy dziś skracają sobie tamtędy drogę będą się musieli podążać i tak już zatłoczoną ul. Kościuszki a potem do ul. Bema. A działkowcy zacierają ręce
(2025.04.17)
Wszędzie będą korki w tym Elblągu rano i w południe a to koło gronowa g. koło Castoramy teraz tam na pułku trzeba na rower się przesiąść jest ciepło dla zdrowia rowerkiem sobie pojeżdżę
Rocki (2025.04.17)
Kaskadowa zabudowa 2,3,4 piętrowa a przy u. Działkowej z istniejących stawów zrobić mini park do rekreacji mieszkańców. Staw z z nasadzeniem wierzby płacącej i alejki do spacerów a niską zabudową jako osiedle "DLA LUDZI" nie dla deweloperów !
(2025.04.17)
Pięknie zakorkuje się Saperów a o Bema do Łęczyckiej nie wspomne heh
(2025.04.17)

info

12  
  7
Ktoś to naprawdę przemyślał? Msm wątpliwości!
(2025.04.17)

info

7  
  16
Koszt prac to 2 mln 915 tys. złotych. dla tak waznej inwestycji to naprawdę niewiele. Czekamy z niecierpliwością na start jeszcze przed wakacjami.
(2025.04.17)

info

17  
  1