Okólnik do zmian

17
14.10.2025
Okólnik do zmian
Fot. Anna Dembińska
Miasto ogłosiło przetarg na wykonanie dokumentacji na rozbudowę i przebudowę ul. Okólnik. Co ma się zmienić w tym rejonie Elbląga?

Jak czytamy w dokumentacji postępowania, na odcinku od ul. Dąbrowskiego do zjazdu do nieruchomości przy Grunwaldzkiej planowana jest m. in. budowa oraz przebudowa jezdni, budowa dróg dla pieszych, budowa i przebudowa zjazdów. Wykonawca ma uwzględnić także elementy organizacji ruchu wraz z urządzeniami bezpieczeństwa ruchu drogowego, urządzenia odwodnienia drogi, budowę oświetlenia ulicznego, etc.

Kryteria brane pod uwagę w przetargu to cena (60 proc.) i doświadczenie projektanta branży drogowej (40 proc.). Wyłoniony w postępowaniu wykonawca będzie miał 8 miesięcy na przygotowanie dokumentacji, oferty można składać do 23 października.

oprac. TB

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Bardzo dobrze. Jeszcze tylko przedłużyć do leczyckiej i dokończyć wschodnia
Dsada (2025.10.14)
@Dsada - Otóż to!
meziiiii (2025.10.14)
@Dsada - Łapy precz od bażantarni
(2025.10.14)
@Dsada - 100% racju. Ulica Wschodnia to priorytet Pana prezydenta i wszystkich jego wyborców! Jeśli nie powstanie juz nikt nie zagłosuje na Pana włodarza miasta.
(2025.10.14)
Bardzo dobra informacja dla dzielnicy Warszawskie Przedmieście. W latach 80 tych, gdy Elbląg był województwem i prężnie się rozwijał ta dzielnica miała być 40 tysięczną i sięgać aż za Berlinkę z Sierpinem, Wilkowem i Czechowem jako dzielnicami, a nasze miasto miało na początku lat 2000 liczyć 180 tys. Niestety zarządzającym w tamtych czasach w Warszawie taka wizja rozwoju miast średniej wielkości nie odpowiadała i mamy, tak jak mamy.
(2025.10.14)
Po co ci 180 tys. ludzi? Chcesz dłużej stać w korkach?
(2025.10.14)
No jak się nie pracuje, cały dzień siedzi się w dwudziestoletnim trupie to może nie.
(2025.10.14)
@Dsada - Może i dobrze, ale jedno nie skończone a już drugie się zaczyna. Bałagan
Ccc (2025.10.15)
Przecież na ulicy Okólnik aktualnie układane są płyty drogowe. Czyli po wykonaniu projektu i przystąpieniu do prac zostaną one zdemontowane. Kolejny absurd i wyrzucone pieniądze. Zapraszam na spacer po ul Okólnik by się o tym przekonać
kki (2025.10.15)

info

11  
  0
A gdyby tak tam zrobić też obwodnicę?
Rysiek_Catura (2025.10.15)

info

3  
  1