Nowogródzka doczeka się przebudowy

25
30.04.2025
Nowogródzka doczeka się przebudowy
(fot. Mikołaj Sobczak, archiwum portEl.pl)
Firma z Nowego Dworu Gdańskiego przebuduje ul. Nowogródzką na Bielanach. Władze miasta właśnie rozstrzygnęły przetarg w tej sprawie. Wykonawca będzie miał na realizację prac siedem miesięcy od przekazania przez miasto terenu pod inwestycję.

Na przetarg swoje oferty nadesłało sześć firm. Najkorzystniejszą - opiewającą na 3 mln 184 tys. złotych - zdaniem komisji przetargowej złożyło Przedsiębiorstwo Budowy Dróg z Nowego Dworu Gdańskiego i to z nią miasto podpisze umowę na wykonanie inwestycji.

Projekt zakłada przebudowę drogi na odcinku liczącym 439 metrów – od jej skrzyżowania z drogą gminną ul. Okrężną, w kierunku północnym, ze skrzyżowaniem z ul. Tarnopolską. Ulica zakończona zostanie zawrotką. Na zakres robót, będących przedmiotem zamówienia, składają się między innymi: przebudowa drogi ul. Nowogródzkiej, przebudowa skrzyżowania ul. Nowogródzkiej z ul. Tarnopolską, budowa chodnika, oświetlenia ulicznego, elementów kanalizacji deszczowej oraz usunięcie kolizji z infrastrukturą techniczną. Wykonawca będzie miał siedem miesięcy od protokolarnego przekazania terenu budowy na realizację zadania.

Przypomnijmy, że Elbląg pozyskał 1,6 mln zł dofinansowania na realizację tej inwestycji z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

red. na podst. informacji UM Elbląg

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
To najważniejsze inwestycja miejska. Czy wiadomo w jakim trybie doszło do podjęcia decyzji o tej inwestycji? Przecież tam byly płyty betonowe, o których masa ulic może tylko pomarzyc.
(2025.04.30)
To sobie weź te płyty i jeździj po nich :)
(2025.04.30)
I bardzo dobrze, należy nam się.
(2025.04.30)

info

11  
  10
Moje nowe auto jest bardzo wdzięczne za nowa drogę a nie było tanie.
(2025.04.30)

info

12  
  7
Mamy piękne nieruchomości przy tej ulicy tylko drogi porządnej nam brakowało. Dziękujemy Panie Prezydencie.
(2025.04.30)
Wreszcie przebudowa tej ulicy.
(2025.04.30)

info

13  
  5
Moje nowe, drogie Audi, na pięknych dużych felgach już się nie może doczekać równiutkiego, nowego asfaltu.
Bogacz z Nowogrodzkiej (2025.04.30)
Widać jak boli niektórych komentujących xD
(2025.04.30)

info

8  
  7
Się gra się ma busiki :D dzięki Nissan masz u nas obiad w SS.
Bywalec studni smakow (2025.04.30)

info

4  
  3
człowieku jak nie wiesz to nie zabieraj głosu, bo to tylko świadczy o tobie
(2025.04.30)