Na Fabrycznej powstaną nowe mieszkania?

22
29.09.2025
Na Fabrycznej powstaną nowe mieszkania?
Miasto chce sprzedać działkę w sąsiedztwie sklepu Społem (fot. Anna Dembińska)
Władze Elbląga chcą sprzedać niezabudowaną działkę przy ul. Fabrycznej o powierzchni ponad 1,6 tys. m kw. Zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego może tu powstać wielorodzinna zabudowa.

Jak czytamy w dokumentacji przetargu, działka jest przeznaczona pod zabudowę wielorodzinną, a jej nabywca będzie mógł ją skomunikować z ul. Fabryczną poprzez jeden z istniejących zjazdów, który będzie musiał również przebudować. - Istnieje również możliwość uzyskania zgody na wykonanie zjazdu z ul. Fabrycznej w nowym miejscu, po złożeniu wniosku na lokalizację zjazdu wraz z wymaganymi załącznikami – piszą urzędnicy.

Działka znajduje się między sklepem Społem a dotychczasową zabudową mieszkaniową, jest położona w bliskim sąsiedztwie terenów uzbrojonych w media komunalne, a przebiega przez nią sieć wodociągowa, ciepłownicza, gazowa oraz sieć kanalizacji sanitarnej i deszczowej. Na przedmiotowej nieruchomości znajduje się również skrzynka energetyczna. Nabywca będzie musiał ustanowić tzw. służebności dla niektórych z podmiotów, np. EPEC czy Energa Operator.

Cena wywoławcza działki to 690 tys. zł netto (plus VAT). Przetarg w sprawie jej sprzedaży odbędzie się w ratuszu 24 listopada

red.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
każda władza w tym mieście, zawsze znajdzie jakąś 'działkę" na sprzedaż:)
xxl (2025.09.29)
@xxl - TA a ta "każda" to jest cały czas ta sama.
(2025.09.29)
Po co kolejne klocki, w których i tak 80% mieszkań będzie stała pusta?
(2025.09.29)
Koszt działki w cenie jednego mieszkania.
Jehe (2025.09.29)
@Jehe - potrafisz czytać ze zrozumieniem??? przetarg
katon (2025.09.29)
Nie lepiej pomyśleć o przedłużeniu dwu pasmowej hetmańskiej do malborskiej w tym miejscu? W przyszłości tunel lub wiadukt nad torami i połączenie z S7 węzłem.
(2025.09.29)
Ja pierdylę sprzedam trawnik pod zabudowę wwielorodzinną UM Elbląg. Co się dzieje w tym mieście, gdzie skwer to budowa, gdzie trawnik to budowa, grzie park to budowa. Do czego to zmierza?
(2025.09.29)

info

14  
  9
Nie wiem, czy to dobra decyzja, bo zamyka to koncepcję przebicia/ przedłużenia ulicy Hetmańskiej do skrzyżowania Fabrycznej z Malborską.
(2025.09.29)

info

10  
  3
Ale masz koleś fantazje
Dsada (2025.09.29)
Zabudujmy i zabetonujmy każdy centymetr kwadratowy trawnika w tym mieście. Taką mam koncepcję.
Żal (2025.09.29)