Kolejne mieszkania przy Topolowej

86
17.02.2022
Kolejne mieszkania przy Topolowej
(fot. Michał Skroboszewski)
Przy ul. Topolowej elbląski inwestor rozpoczął budowę budynku, w którym powstaną 42 mieszkania. Działkę kupił od miasta w przetargu ponad dwa lata temu.

Miasto sprzedało działkę o powierzchni ok. 2 tysięcy metrów kwadratowych za 650 tysięcy złotych we wrześniu 2019 roku. Przetarg wygrało elbląskie Przedsiębiorstwo Budowlane Grzegorz Jankowiak, które kilka dni temu rozpoczęło w tym miejscu budowę wielorodzinnego budynku.

Powstaną tu 42 mieszkania o powierzchni od 37 do 82 m kw, podziemna hala garażowa, zewnętrzne miejsca parkingowe i ogródki przynależne do mieszkań na parterze, a budynek będzie wyposażony w windy.

Cena za metr mieszkania w stanie deweloperskim to... 7,6 tys. złotych.

oprac. RG

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Dzięki naszemu rządowi mamy tanie mieszkania. Może Teoś i Lucynka kupią?/
(2022.02.17)
Za takie pieniądze lepiej kupić dom z rynku wtórnego. Są oferty gdzie za 4/5tyś m2 można kupić. ..
Ceny (2022.02.17)
Ceny deweloperki w Elblągu poszły o 100% w górę w ciągu 6 lat (osiedle Sadowa - pierwszy budynek chodził po 3300 - 3600 zł/m2 w 2016 r. )Dziękujemy wam dzielni rządzący, dziękujemy Rado Polityki Pieniężnej!)
zz3@ww45 (2022.02.17)
Cena wyższa niż w centrum miasta, a lokalizacja na jakimś zad. .. .. W e-g sa jeszcze dostepne mieszkania w nowo budowanych budynkach za 6500 PLN/m2.Chyba deweloper liczy na dalszy wzrost cen bo jak na dzien dzisiejszy cena powyzej rynkowej.
Jerzy Lebioda (2022.02.17)
@Jerzy Lebioda - Ty chyba spod Elblaga jesteś.
(2022.02.17)
@Jerzy Lebioda - Ty w ogóle masz pojęcie gdzie obecnie jest centrum miasta?
(2022.02.17)
Zanim lubiący brać od pisiorów się odezwą polecam wam dowiedzieć się jakie są koszty rządów tych de... Jako że portel nie pozwala zamieszczać linków lekturę znajdziecie po cytacie "Tak PiS zadłuża państwo po cichu. Rząd woli to niż nowelizację budżetu"
Znalezione w sieci (2022.02.17)

info

17  
  6
Naprawdę patrząc na ceny zakupu mieszkań, to że trzeba płacić czynsz itd. .. to ja się grubo zastanawiam nad kupnem domku za miastem :). ..
(2022.02.17)
@Jerzy Lebioda - Ja bym się zastanowił co jest w Elblągu centrum a co zadupiem. Bo gdy obserwuję miasto, to najbardziej ożywione miejsce jest właśnie w tym rejonie, gdzie jest m. in ulica Topolowa. A konkretnie wokół skrzyżowania płk Dąbka, Odrodzenia i Ogólnej. Tu jest spory ruch do 22.00 a patrząc na przystanki, tutaj sporo ludzi przyjeżdża z całego miasta i spoza niego. Natomiast część Elbląga nazywana Śródmieściem. jest martwa. Bardzo dużo pustych lokali sklepowych, opustoszały pasaż srodmiejski i dawniej jedna z głównych ulica 1 Maja, przeraźliwie puste osiedle Nowego Miasta z dziurawymi ulicami, opustoszałe domy i gmachy, np hotel Arbiter, kamienica na Pocztowej, Łączności. Puste place jak np wkoło placu Konstytucji albo Słowiańskiego. Centrum Elbląga jest na peryferiach, zaś peryferia są w Centrum.
BEZ ŚCIEM proszę (2022.02.17)
Nie każdy chce mieszkać w centrum miasta. Niektórzy cenią sobie ciszę i spokój. Nie każdy chce też codziennie dojeżdżać. To tylko cena, za która zbywca chce zbyć swój produkt. Gdyby nie było chętnych, pewnie byłaby niższa. To się nazywa wolny rynek.
LucynaŁupina (2022.02.17)