Chodnik godny króla

14
04.06.2025
Chodnik godny króla
Fot. Anna Dembińska
Miasto szuka wykonawcy dokumentacji projektowej dla przebudowy i budowy chodnika w ciągu ul. Jana III Sobieskiego. Termin składania ofert upływa 6 czerwca.

Jak czytamy w ogłoszeniu postępowania, opracowanie dokumentacji projektowej w formie projektu budowlanego i wykonawczego dotyczy przebudowy i budowy chodnika w ciągu ul. Jana III Sobieskiego, między ul. Władysława Broniewskiego a ul. Fromborską.

Chodzi o odcinek ok. 780 m, położony po południowej stronie ul. Jana III Sobieskiego na odcinku od ul. Broniewskiego do ul. Fromborskiej wraz z przebudową schodów i ramp podjazdowych dla wózków. Zadanie zakłada również przygotowanie dokumentacji dla budowy drogi dla pieszych na odcinku ok. 130 m po północnej stronie ul. Jana III Sobieskiego na odcinku od ul. Broniewskiego do pierwszego skrzyżowania z ul. Łokietka; przebudowy zjazdów oraz miejsc postojowych w niezbędnym zakresie, organizacji ruchu wraz z urządzeniami bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz przebudowy i wyznaczenia przejść dla pieszych etc.

Kryteria brane pod uwagę w postępowaniu to cena (60 proc.) i doświadczenie projektanta (40 proc.). Termin składania ofert upływa 6 czerwca. Na realizację zamówienia przewidziano 120 dni od daty podpisania umowy.

oprac. TB

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
A Pionierska to kiedy?
iUFBscbISCB (2025.06.04)
@iUFBscbISCB - nigdy..
(2025.06.04)
Dlaczego 13 elblaskiego pułku przeciwlotniczego nie powstanie ścieżka rowerowa? Elbląg to dno
(2025.06.04)
Takie samo dno jak twoja ortografia.
(2025.06.04)
Biedrąg umieralnia
(2025.06.04)
Yes yes też! W końcu! Widzę, że ktoś z urzędu czyta komentarze na portalu bo wiele razy o tym pisałem, że ten chodnik to droga przez mękę.
(2025.06.04)

info

10  
  5
Skoro Miasto szuka wykonawcy dokumentacji na chodnik w ciągu ul. Sobieskiego, to dlaczego Miasto nie pomyślało aby również kompleksowo objąć w tym projekcie i zadaniu także zrujnowanego chodnika po prawej stronie ul. Broniewskiego - od ul. Sobieskiego do ul. Ogólnej ??!!
NadJarem(ek) (2025.06.04)
@NadJarem(ek) - bo sliwka nie zalatwil u kaczyniaka dzienieg
Elblążanintoja (2025.06.04)
Niech sobie 13 pułk zrobi ścierzkę
(2025.06.04)
najlepiej jakby odbudowac Elbing i sie wyprowadzic pozniej oddac land niemcom, przekop a komu to potrzebne
(2025.06.06)